Basketbalisté vstoupili do druhé poloviny soutěže, kdy na domácím hřišti hostili dva brněnské celky. Sobotní utkání sehráli s týmem vysokoškoláků VUT Brno, který se pohybuje na osmém místě nejvyšší krajské soutěže.

Domácí hráči, vědomi si sestupu do nižší soutěže, hráli uvolněněji a překvapivě přesněji.
Úvodní část patřila rychlým protiútokům, herním kombinacím a přesné střelbě. Z těchto činností se pak zrodilo vedení 18:12.
Druhá část již byla vyrovnanější, přibylo více ztrát, soupeř rovněž zpřesnil střelbu a v závěru poloviny utkání šel do jednobodového vedení 32:33.
Ve třetí části soupeř přešel na zónovou obranu a domácím hráčům trvalo delší dobu, než si zvykli na jiný rytmus útočné hry.
I přesto však dokázali bodovat, a to díky skvělé střelbě za tři body.

Celkově proměnili sedm trojek, což se již dlouhou dobu nepodařilo. Před závěrečnou částí drželi Břeclavští vedení 55:54.
Díky kvalitním rozhodčím se poslední desetiminutovka odehrála jako v extra ligovém utkání, nedovolili zvyšující se agresivitu přejít přes meze regulérní hry a s přehledem řídili i nervózní koncovku, ve které se odstřílelo přes dvacet trestných hodů.

Domácí hráči byli i v této činnosti lepší a zaslouženě si připsali za kvalitní výkon vítězství 80:71. M. Klim 20 b, T. Osička 15 b, P. Maška 14 b, P. Pláteník 11 b, R. Pektor 8.

Nedělní utkání patřilo mezi ty smolné, nejprve hlásil nejlepší střelec domácích Petr Maška únavu, a pak se přidal i Tomáš Osička, který běhal s velkými bolestmi.

Soupeř BSC Husovice však rovněž nepřijel kompletní, a tak první polovina utkání byla opět velmi vyrovnaná.
Domácí velmi dobře bránili, avšak smůla v neproměňování vyložených akcí nedovolila jít do výraznějšího vedení, a bojovalo se tak o každý koš.
V polovině hry vedla Břeclav 35:33. Jenže co se dělo ve zbývajících dvaceti minutách?

Dvakrát osm bodů, přesně tolik bodů se podařilo zaznamenat domácím hráčům, a s takovou střeleckou potencí se vyhrát nedá.
Bezhlavé zakončování, nájezdy do připravené obrany, promarňování střelecké pozice a nepřesné přihrávky.

Hráči Lokomotivy se prostě vrátili do stejných kolejí jako v úvodu soutěže a prohráli s průměrně hrajícím soupeřem, kterého mohli porazit.
K vítězství však v tomto utkání chyběl i kolektivní výkon a individuální úspěšnost jednotlivých hráčů, kteří odvedli slabý, podprůměrný výkon.
V neděli tak Břeclavští prohráli 50:64. Nejlepší střelci domácích: P. Pláteník 14 b, M. Klim 9 b, P. Maška 9 b.

ROMAN RATAJSKÝ