Trenér Baránek se potýkal vpřípravném týdnu svelkou marodkou, ale na sobotní zápas mohl počítat téměř skompletní sestavou. Na liberu výborně hrající Moláková svou hrou vpoli připravovala spoluhráčkám dobrou pozici kútoku. Tam si nejlépe vedla smečařka Fabikovičová.

První zápas byl vyrovnaný. Lokomotiva získala první dva sety, třetí těsně prohrála a ve čtvrtém vdramatické koncovce vyhrála 29:27. Celý zápas vyhrála3:1.

Pro druhý zapas připravil trenér domácích několik změn. Možná ityto změny přispěly klepšímu vývoji utkání ve prospěch Lokomotivy. Ta jednoznačně získala první dva sety. Břeclavské hráčky po celou dobu utkání hrály tvrdé podání, až na hranici rizika.

To se jim nevyplatilo ve třetím setu, darovaly Brnu 10bodů a třetí set prohrály 20:25. Ve čtvrtém se Lokomotiva zlepšila hru a hladce vyhrála 25:11, celkově 3:1 a vtabulce se posunula na druhé místo.