Trápení basketbalistů břeclavské Lokomotivy pokračuje i po domácích zápasech. Ani na domácí půdě před skvěle fandícím publikem nedokázali zlomit krizi a obě utkání prohráli.

V prvním zápase hostili VUT Brno a v první čtvrtině sehráli vyrovnanou partii. V další části se však projevila nezkušenost domácích hráčů a slabá střelecká potence, což se projevilo na ztrátě herní koncentrace a propad psychiky hráčů, kteří za druhou čtvrtinu nastříleli pouhých šest bodů. Citelné oslabení v podobě zranění podkošového hráče Christopha na pohodě domácím rovněž nepřidalo.

Zkušení hráči Brna naopak pokračovali v jednoduché hře a v polovině odskočili na dvanáct bodů. Ve druhé polovině utkání se Lokomotiva pokoušela vrátit do utkání, to se ale nepodařilo a prohrála 55:71.

Další soupeř, Podolí, byl ještě těžším oříškem. Soupeř byl velmi dobře atleticky připraven a hráči s ligovými zkušenostmi se na svých postech velmi dobře prosazovali a navíc se jim dařila střelba ze všech pozic. Domácí hráče trápila špatná střelba a soupeře pouze bodově dotahovali.

Břeclav se musela vyrovnat s dalším zraněním, tentokrát odešel s naraženým zápěstím křídelní útočník Ševčík. V tomto utkání zahrál velmi dobře na pozici pivota Ryšavý a jedniným hráčem, kterému vycházelo takřka vše, byl kapitán Pláteník. tito dva však zůstali se svými výkony osamoceni a nezabránili prohře 63:80.