Nejprve se utkali s týmem Babic nad Svitavou. Celý zápas se odehrál ve vyrovnaném a rychlém tempu. Domácí velmi dobře stříleli a právě tato herní činnost se stala jejich hnacím motorem, protože Břeclav velmi dobře bránila jak křídelní útočníky, tak podkošové hráče.

V polovině utkání Lokomotiva vedla 34:32 a v dobrém výkonu pokračovala.

V poslední čtvrtině se dostali hráči Lokomotivy do šestigólového vedení, ale soupeř dvěma hody za tři body srovnal. Po přetahování o vedení nakonec čtyři vteřiny před závětečným hvizdem volný Koudela strhl vítězství na břeclavskou stranu v poměru 72:70.

V dalším utkání přivítali basketbalisty Lokomotivy v Boskovicích. Začátek byl ve znamení velkého množství ztrát a body tak přibývaly velmi pomalu.

Břeclavští drželi s domácími krok díky dobré střelbě Pláteníka udržovaly skóre na přijatelném rozdílu tří bodů až do závěrečné třetiny. Oslabení hráči Lokomotivy, kterých do Boskovic přijelo jen osm, závěr neubránili a odjeli sporážkou 72:61.

Vedení Lokomotivy by rádo poděkovalo fanouškům, kteří na břeclavský basketbal chodí a vytváří atmosféru, která nikde v kraji na zápsech oblastního přeboru není.

ROMAN RATAJSKÝ