Po porážce 3:6 v prvním utkání o konečné 3.místo v Superlize stolních tenistek jely ženy MSK Břeclav Gumotex do Kecskemétu jen s teoretickými nadějemi zvrátit průběh boje o bronz ve svůj prospěch.

Navíc onemocněla Ivana Weberová a družstvo tak musela doplnit náhradnice z prvoligového béčka MSK Veronika Malíková.

Oslabený kolektiv ale příkladně zabojoval a přivezl si z Maďarska cennou remízu 5:5, když dokonce nebyl daleko od těsného vítězství 6:4.

Přitom začátek nasvědčoval tomu, že celek Spartacusu Kecskemét znovu uplatní svou mírnou herní převahu na všech postech.

Výborně sehraná čtyřhra Molnár-Pergel otevřela skóre a následně stále se lepšící juniorka Dora Madarász zatlačila do defenzívy Olesju Stachovu a oproti svým dřívějším startům tentokrát jen minimálně chybovala. Když přidala Zita Molnár třetí bod jasnou výhrou nad Malíkovou, bylo to již 3:0 pro Kecskemét.

Pak ale vstoupila do hry Renáta Štrbíková, opora Břeclavi. Po dvou těsných setech s levačkou Szandrou Pergel nezachytila dvakrát nástup do dalších dvou setů a bylo srovnáno na 2:2. V páté sadě ale přidala na koncentraci i důrazu a vyhrála ji jednoznačně 11:3.

Štrbíková pak kontrolovala hru s mladičkou Madarász a v zápasu jedniček dokázala v pěti setech oplatit prohru z Brna Molnár, když znovu rozhodl její herní důraz v klíčových momentech střetnutí.

S Molnár sehrála zcela rovnocennou partii předtím i Stachova, dokonce vedla 2:1 na sety a 6:4. Šance na dosažení skvělého úspěchu se ale zalekla.

Za stavu 4:3 pro domácí se blýskla svou první výhrou v probíhajícím ročníku Superligy Malíková. V souboji dvou levaček dokázala eliminovat jinak suverénní forhendový topspin Pergel.

Pergel pak nenastoupila k zápasu se Stachovou a Malíková v duelu trojek bojovala dokonce o celkové vítězství hostujícího celku MSK. O tom, jak byl tento boj urputný, svědčí pohled na výsledek: Madarász-Malíková 3:1 (-11,9,10,9).

Stolní tenistky MSK Břeclav Gumotex tak v Superlize, stále se zkvalitňující středoevropské soutěži, obsadily mezi dvanácti účastníky z pěti zemí velmi solidní čtvrté místo za AG Linz, Mladost Zagreb a Kecskemét Spartacus SK.

Kecskemét – MSK Břeclav 5:5 Molnár, Pergel -Štrbíková, Stachova 3:1 (4,7,–9,8), Madarász-Stachova 3:1 (7,5,–7,7), Molnár-Malíková 3:0 (5,1,9), Pergel-Štrbíková 2:3 (-11,–9,5,5, –3), Molnár-Stachova 3:2 (6,–10, –7,6,4), Madarász-Štrbíková 1:3 (-3,–9,6,–9), Pergel-Malíková 2:3 (-7,2,–7,7,–10), Molnár-Štrbíková 2:3 (9,–4,–8,4,–8), Pergel-Stachova 0:3 w.o., Madarász-Malíková 3:1 (-11,9,10,9).