Jako již jasný vítěz Českého poháru startoval v Litoměřicích v kategorii dorostenců Lukáš Helešic, který byl držitelem nejlepšího času a v předchozích kolech odešel poražený jen jednou závodníkem z Rakouska.

„Jak už to bývá, všichni pořádají hon na toho nejrychlejšího. Lukáš dokázal, že letos je mezi dorostenci opravdu nejlepší. Nenechal se strhnout ostrým nástupem soupeřů a od poloviny trati již dominoval a dojel si tak i pro titul mistra republiky,“ chválil svého svěřence trenér František Pafkovič. V dorostenecké kategorii dojel ještě Petr Rampula třináctý, Richard Rampula devatenáctý a David Halady pětadvacátý.

V kategorii dorostenek se výrazně prosazuje Marie Hlavinková, která dojela ve svém prvním roce v této věkové kategorii v kvalitním čase na šestém místě. Eva Šragová dojela 17. a Robina Bolečková těsně za ní na 19. místě. Nemoc překazila start neustále se zlepšující Markétě Nedělové.

Svoji první sezonu mezi juniory absolvují i Jakub Starnovský a Anežka Buzrlová. „Kuba Starnovský dojel i přes zdravotní indispozice na 16. místě a Anežka dokončila závod na místě čtrnáctém. Pro oba je to jenom doklad toho, jaká je ve vyšších věkových kategoriích větší konkurence,“ objasnil předseda břeclavského SVK.

Mezi veterány dojel v kategorii padesátníků Zdeněk Šil na třetím místě a Karel Vaněk v kategorii nad šedesát let na stříbrné pozici. A ještě jeden pohár putoval do Břeclavi. V kategorii mužů lehkých vah si vyjel celkové druhé místo v poháru za vyrovnané výkony během jednotlivých kol Aleš Suský.