„Denně vyřizujeme řadu telefonátů, kdy se lyžaři informují na provoz vleku. Nechce se jim věřit, že na sjezdovce nějaký sníh ještě zůstal,“ vysvětluje Renata Podešťová z místní tělovýchovné jednoty. Díky velkým sněhovým zásobám a každodenní údržbě nabízí sjezdovka stále kvalitní služby všem lyžařům.

„Dále pokračují víkendové kurzy pro děti v Lyžařské škole, a zveme i zájemce do kurzu Lyžování pro dříve narozené. Naučíme vás zde nejen lyžovat, ale i zdokonalit lyžařský styl,“ láká správce areálu Jaroslav Stávek na páteční lekce vždy od 17 hodin.

Skvělou lyžovačku bez front na vleku si užijí především návštěvníci večerního lyžování. „Lyžujeme denně do 19 hodin, ale při zájmu lyžařů necháváme vlek v provozu i déle,“ dodává Stávek. Zatímco lyžařské areály v horských střediscích pláčou nad nepříznivými podmínkami, sjezdovka v Němčičkách nabízí díky bohatým zkušenostem provozovatelů stále kvalitní lyžování.

„Svah pravidelně rolbujeme, někdy i dvakrát denně tak, aby lyžování bylo bezpečné. Letošní sezóna se zatím obešla bez úrazu,“ zaklepává na dřevo svá slova Jaroslav Stávek. Severní svah se může místy pochlubit až osmdesáti centimetry technického sněhu. Raritu „lyžování mezi vinicemi“ by však mohlo využívat více lyžařských nadšenců.

KATEŘINA KOPOVÁ