Loňskou jezdeckou sezónu pomyslně uzavřela Česká jezdecká federace s obecně prospěšnou společností Soutěže podkovy tradiční akcí, na které vyhlásila nejlepší jezdce za rok 2010. Patří mezi ně taky Jiří Machovec z Jezdeckého klubu Mikulov.

Zahraniční úspěchy

Na kontě má páté místo v družstvech na Mistrovství Evropy mladých jezdců 2010 ve všestrannosti, první místo na mezinárodních závodech v maďarské Nagykanizse s koněm Alnaki a 22. místo na Bavorském mistrovství v Salgenu s koněm Largo. V celostátním žebříčku mladých jezdců všestrannosti získal třetí místo a jihomoravská oblast České jezdecké federace jej ocenila za vzornou reprezentaci.

„Loňská sezóna byla náročná. Veškerá příprava směřovala k přípravě na mistrovství Evropy. Jsem rád, že se nám dařilo, že koně i já jsme zůstali zdraví. Cena komise všestrannosti a umístění v žebříčku už je jen bonus,“ komentoval Jiří Machovec skromně s tím, že svůj podíl na jeho úspěchu mají všichni, kteří mu s přípravou pomáhali.

„Rád bych poděkoval zejména trenérům Petru Veselovskému a Daniele Diringerové, kteří za mnou pravidelně dojíždějí, ošetřovatelům Kristýně Hrubošové a Ivě Machovcové, bez nichž by to na závodech nešlo. A také za zázemí Jezdeckého klubu Mikulov, který mi poskytuje podmínky pro přípravu,“ doplnil.

Podle ředitele závodů z Jezdeckého klubu Mikulov Tomáše Hlavenky je Machovcovo ocenění logickým vyústěním jeho sportovních úspěchů, dlouholeté píle a snahy.

„Jsem přesvědčený, že mu Jezdecký klub Mikulov poskytuje dobré zázemí pro jeho trénink, a je výborné, že on reprezentuje jeho jméno a prakticky i město Mikulov ve střední Evropě. Přeji mu hodně dalších nejen sportovních úspěchů a našemu jezdeckému klubu více takových Jirků Machovců,“ usmíval se spokojený majitel stájí Hlavenka.

V letošním roce by Machovec rád pokračoval v soutěžích obtížnosti CCI** a CCI***, což znamená opět jezdit na závody hlavně do zahraničí. Plánuje si soutěže v Polsku, Maďarsku, Německu a možná se podívá i do Ruska.

„Chtěl bych se pokusit o splnění kvalifikačních limitů na mistrovství Evropy, případně mistrovství světa, ale to všechno závisí na mnoha faktorech, hlavně ať zůstaneme zdraví,“ naznačil své plány Machovec.

DANA SMRČKOVÁ