Ředitel mítinku Zbyněk Háder byl možná jedním z mála, kdo podobné výkony od mladých Ukrajinek čekal. „Věděli jsme, že mají obě výbornou formu a v mých odhadech patřily k největším favoritkám. Věřil jsem i v to, že by mohly útočit na dva metry. Každopádně juniorský světový rekord je nádherným dárkem ke dvacetinám Hustopečského skákání,“ pochvaloval si Háder.

Výsledky:
• Muži: 1. Wang Jü (Čína) 230, 2. Baker (Brit.) 226, 3. Castro (Portor.) 226, 4. Heindl (ČR) 226.
• Ženy: 1. Tabašnyková 199, 2. Mahučichová (obě Ukr.) 199, 3. Lakeová (Brit.) 197, …6. Hrubá (ČR) 191.

Oproti posledním ročníkům ženy tentokrát možná trochu zastínily muže, i když i v jejich kategorii byly k vidění kvalitní výkony. České fanoušky potěšil Martin Heindl, který si výkonem 226 vyskákal nejen pěkné čtvrté místo, ale i nominaci na březnové halové mistrovství Evropy. Vítězství nakonec vybojoval Číňan Wang Jü, který skočil 230 centimetrů a pak se neúspěšně pokoušel i o svůj nový osobní rekord na výšce 234 cm.

„Jsem rád, že se Wangovi podařilo překonat 230 centimetrů, protože jsme si tak uchovali jedinečnou bilanci našeho mítinku. Už patnáct et v řadě u nás totiž vítěz skočil vždy minimálně 230, což je úžasné,“ rozplýval se Zbyněk Háder, duše jednoho z nejlepších halových atletických mítinků v Evropě.

Ilustrační foto.
Krytý bazén v Hustopečích má ušetřit díky novému projektu