A zahálet nebude ani na Štědrý den. Zatímco většina lidí v České republice bude chystat vánoční sladkosti a připravovat dárky na obdarování svých blízkých, Asiatka „oslaví“ Vánoce u zeleného stolu.

„Půjdeme si s Olesjou Stachovou zatrénovat, protože ona jako Ukrajinka také Vánoce neslaví. Ale jsem zvědavá, jak to os vátcích vypadá v České republice.

Možná že příští rok to již oslavím. Letos byla pro mě vánočním dárkem výhra nad Frýdlantem“ směje se sympatická hráčka.

Oslava významného křesťanského svátku samozřejmě nebude jedinou odlišností, na kterou si Mai musí zvykat.

Už samotný život v Břeclavi pro ni musí být šokem. Jednička MSK si dlouho nemohla zvyknou na své současné působiště. Pochází totiž z osmimilonového města. „Břeclav je pro mě vlastně malá vesnička,“ prohlašuje.

Působení v Česku jse trochu bála. Hlavně jazykové bariéry. Samozřejmě se setkala se spousto věcí, které jí překvapili. „Třeba česka jídla. Chutnají mi, ale jsou tu obrovské porce,“ upozorňuje s úsměvem.

I samotný systém klubů byl pro ni něčím novým. „My trénujeme v centrech, kde je spousta hráčů. I z jiných sportovních odvětví. Nás trénuje většinou kolem třiceti,“ prohlašuje členka reprezentačního B týmu Čínské lidové republiky.

Na olympiádu, kterou v příštím roce pořádá její hlavní město, se tak zřejmě nepodívá. Bohužel ani jako divák. „Budu trénovat opět v Číně, ale od nás je to do Pekingu dvanáct hodin vlakem,“ smutní Mai.

V televizi ji ale samozřejmě sledovat bude. A které sporty? „Hlavně stolní tenis, to je jasné. A pak asi ještě tenis,“ říká.
„Federer?,“ ptá se její spoluhráčka Weberová.

Ne, Rafael Nadal,“ opravuje ji se smíchem její exotická spoluhráčka.