Až na samý vrchol se probojovali v kategorii mláďat Adam Maurič a Tomáš Ciprys. U těchto závodníků je zisk nejvyššího postu velkým překvapením a skvělou motivací do dalšího závodění. Tito mladí judisté jsou teprve soutěžními nováčky a svůj první úspěch si opravdu užívali.

Další zlatou medaili přidala v kategorii mladších žákyň Anna Třináctá. Stříbrnou medaili v kategorii mladších žáků vybojoval i Lukáš Beneš, který zde podal obdivuhodný výkon. Ve finále několikrát unikl soupeři z držení na zemi a velmi úspěšně odolával jeho technikám. Třetí místa ve svých kategoriích obsadili Dagmar Kašubová, Michal Kadlček a Lukáš Uher.

Stejné soutěže se zúčastnilo i osm nejmladších judistů z Kostic. Předvedli velmi kvalitní výkony a i přes smolné výroky rozhodčích přivezli tři bronzové medaile.

V kategorii nejmladších závodníků do 10 let vedl hezké zápasy teprve osmiletý David Pojar, který na svém druhém turnaji získal bronzovou medaili. Placku stejné hodnoty vybojovala Lucie Bartošová, která je letos v kategorii benjamínků již posledním rokem. Třetí bronz vybojoval v kategorii mladších žáků Tomáš Obořil.

Na čtvrtých a pátých místech se po velkých bojích dále umístili Tereza Pyskatá a Zbyněk Pyskatý.

VĚRA KRÁSNÁ
JAROSLAV KRÁSNÝ