Ze špičky mladých stolních tenistů MSK Břeclav má nejvýhodnější výchozí pozici dorostenka Veronika Malíková. Aktuálně jí patří čtvrtá příčka žebříčku, před ní jsou jen Kučerová (Hluk), Mikulcová (MS Brno) a Blašková (Prachatice). Herní pojetí Malíkové, její fyzické dispozice, i dobrá psychická odolnost jí dávají předpoklady k tomu, aby se dostala ještě blíže užšímu reprezentačnímu celku dorostenek České republiky.

Dostat se mezi nejlepší touží i Petra Mergenthalová, která je nyní v ČR čtrnáctá. Úderově je na tom dobře. Potřebuje se jen více herně ukáznit a také neřešit herní situace jen silou, ale také hlavou. V dorostenecké kategorii budou na celostátní úrovni MSK reprezentovat i Filip Štofka, který je v žebříčku na třiašedesátém místě a Barbora Poláchová, jež v pořadí nejlepších dorostenek ČR po přechodu z kategorie starších žákyň vůbec nefiguruje.

Oba čekají na bodovačkách účasti v kvalifikacích o postup do hlavní soutěže. Hodně nadějné postavení mají na celostátních žebříčcích mladší žákyně Svatava Janků (14.) a nejmladší žák Jan Vašíček (10.). Oba jsou pilní v tréninku, mají zjevnou snahu na svém zdokonalování pracovat a lze od nich v budoucnu očekávat další zlepšování.

Vašíček je dokonce ve svém ročníku (1999, pozn. – red.) druhým hráčem ČR a v této kategorii bude startovat ještě dva roky.
Hodně se čeká i od nejmladší žákyně Denisy Pyskaté ze Sokola Lanžhot (12.), která je rovněž typem cílevědomé sportovkyně, která jde za výkonem. Dále se celostátních turnajů zúčastní starší žákyně Adriana Bzirská a mladší žákyně Magdalena Šubíková. Obě hráčky MSK přešly do vyšší věkové kategorie, v níž si budou svou pozici teprve budovat. Seriál bodovacích turnajů mladých stolních tenistů ČR bude zahájen 30. – 31. srpna v Praze na Oáze turnaji dorostu do 21 let, dorostu a nejmladšího žactva.