Stolní tenistka MSK Břeclav Veronika Malíková reprezentovala ČR na evropském šampionátu mládeže (MEJ), který se konal 10.-19. července v pražské 02 aréně.

Bylo to její vyvrcholení dvouletého účinkování v klubu, protože od příští sezóny již bude hrát v Německu.

„Je to pravda. Odcházím kvůli penězům, protože je teď doma prostě potřebujeme. Budu působit na pozici dvojky ve třetiligovém klubu v severním Německu,“ vysvětlila nová hráčka týmu TTK Grossburgwedel.

Po vyřazení Kristýny Mikulcové z nominace těsně před zahájením MEJ se Malíková dostala do užšího družstva juniorek ČR společně s Anetou Kučerovou, Dagmar Blaškovou a Nikolou Gallerachovou.

Měla tak možnost se v úvodu šampionátu rozehrát, prokázat oprávněnost své nominace a připravit se na následující soutěže jednotlivců.

V jedné za základních skupin obsadily juniorky ČR druhé místo za Německem a vybojovaly si tak přímý postup do finálové šestnáctky. Německu podlehly 0:3, pak porazily Srbsko 3:1 a v rozhodujícím utkání 3:2 Itálii.

Malíková v prvních dvou utkáních nebyla nasazena do hry, v duelu s Itálií ale sehrála velmi důležitou roli, když za stavu 1:1 na body naklonila jazýček vah na stranu ČR výhrou 3:0 (2,10,7) nad Colontaniovou.

Kučerová i Blašková totiž vyhrály obě nad Mainiovou, ale podlehly Vivarelliové, a tak bod Malíkové měl cenu zlata. Upevnila si svou pozici v družstvu a v bojích o konečné umístění již nechyběla ani jednou.

Utkání o postup do čtvrtfinále s Běloruskem juniorky ČR prohrály 1:3. Kučerová vyhrála jeden ze svých dvou zápasů, Blašková i Malíková neuspěly. Hráčka Břeclavi ale svůj zápas

s Drykinou ztratila až po těžkém pětisetovém boji 2:3 (9,–6,–10,10,–7). Progresivní vyřazovací systém pak postavil proti celku ČR v boji o 9.-16.místo nejprve Španělky.

Toto utkání nezačalo vůbec dobře. Kučerová i Blašková své první zápasy prohrály a Španělsko vedlo 2:0.

Do hry naši reprezentaci vrátila Malíková, když na postu třetí hráčky porazila Buenovou 3:1 (7,–9,8,10). Kučerová a Blašková následně uspěly ve svých druhých zápasech a utkání skončilo 3:2.

Další úspěch přišel na účet Ruska (3:1), díky dvěma bodům Kučerové a jednoho Blaškové. Malíková nestačila na Lukichevu, prohrála s ní 1:3 (10,–2,–7,–4).

K závěrečnému utkání o konečné deváté místo nastoupil celek ČR bez své jedničky Kučerové, což zřejmě rozhodlo o jeho porážce 2:3.

Blašková sice vyhrála obě dvouhry, Gallerachová, která vystřídala Kučerovou, ale se stejnými hráčkami prohrála a vyhrát se nepodařilo ani Břeclavance Malíkové, jejíž zápas se Stepanovskou skončil 0:3 (-8,–8,–8).

Juniorky ČR podlehly Ukrajině 2:3 a skončily na solidním desátém místě.

„Moc jsem s tím spokojena nebyla. Hrály jsme bez naší jedničky a prohrály jsme těsně 2:3. Rozhodně to mohlo být lepší, třeba takové sedmé, osmé místo, nebo i výše,“ litovala nadějná hráčka.

V soutěžích jednotlivců již Malíková tak úspěšná nebyla.

Ve dvouhře juniorek porazila v prvním kole Turkyni Yilmazovou 4:2 (7,–10,–3,7,9,4), ale pak podlehla Maďarce Ambrusové 0:4 (-6,–5,–6,–8).

Ve čtyřhrách si zahrála jen po jednom zápasu. Společně se Štikovou prohrály 2:3 (-2,8,8,–9,–4) s Rakušankami Juričovou a Schätzerovou, ve smíšené čtyřhře s Františkem Obešlem podlehli srbskému páru Radonjič-Lupulesková 1:3 (5,–8,–8,–8).

„V jednotlivcích jsem moc velké ambice neměla. Navíc jsem dostala hned ve druhém kole snad sedmou hráčku Evropy,“ uzavřela osmnáctiletá, dnes už bývalá hráčka Břeclavi.