„Hrozilo, že budu mít poškozenou plíci. Momentálně mám bolesti a přemýšlím nad tím, že s házenou skončím,“ říká vedoucí muž brankářských statistik nejvyšší soutěže.

Vybavíte si ten zákrok, kvůli němuž jste musel zamířit do nemocnice?

Samozřejmě, že ano.Byl to protiútok Plzně, střela ze strany, tu jsem vyrazil, jenže míč se odrazil na šestku. Tam byli dva hráči soupeře, jeden z nich vzal balon a střílel, ovšem vrazil do mě kolenem. Byla to bolest jako blázen. Nemohl jsem se vůbec nadechnout.

Dostalo se vám se soupeřova tábora nějaké omluvy?

Ne, ne. Vůbec nic. Ale v první chvíli nikdo nečekal, že to bude tak vážné. Ani já. Když jsem se v nemocnici dozvěděl, co mi je, byl jsem v šoku.

Byla tam možnost, že máte poškozenou plíci…


Vůbec jsem tomu nemohl uvěřit. Dokonce mi hrozilo, že mě doktoři budou muset otevřít, protože do jedné z plic se mohl dostat vzduch. Byl jsem z toho hrozně nervózní. Trvalo to dva dny, než jsem se dozvěděl, že mám v uvozovkách jen zlomené dvě žebra a další dvě jsou naštípnuté.

Jak reagovalo na vaše zranění okolí, manželka, spoluhráči?

Manželka si myslela, že si dělám legraci. Vůbec mi nevěřila, že ležím v nemocnici. Říkala, že si mám okamžitě přestat dělat srandu. Řekl bych jí to už dřív, jenže já se dostal k telefonu až dvě hodiny potom, co se to všechno semlelo. Jinak spoluhráči samozřejmě přišli i oba trenéři a vyptávali se.

Utrpěl jste někdy větší újmu na zdraví při házené?

To v žádném případě. Tohle je bezpochyby moje největší zranění. Měl jsem nějaké naštípnuté prsty z chytání, to ale nic nebylo. Teď je to horší, můžu jen sedět a mám bolesti.

Kdy odhadujete, že byste mohl naskočit do extraligového kolotoče?

Vůbec netuším. Mluvil jsem s doktory a ti říkali, že tak dva nebo tři měsíce se budu léčit. Záleží ale na mnoha okolnostech. A jít hned potom do brány bych se asi neodvážil, ale ještě opravdu nevím. Riskovat zdraví nicméně v žádném případě nehodlán. Chtěl bych klukům letos ještě pomoct, ale nevím, jestli to půjde.

Přemítal jste nad tím, že byste dal kvůli zranění házené sbohem?

Abych byl upřímný, tak musím přiznat, že uvažoval. A stále o tom uvažuji. Když mě to bude stále bolet, nemá cenu, abych šel hrát. Momentálně to vidím tak padesát na padesát.

Podle statistik jste nejlepším gólmanem, jak vnímáte to, že si svá čísla prozatím nevylepšíte?

Musím přiznat, že statistiky jsem vůbec nesledoval. Jednou mě na to upozornil trenér Missbach při tréninku. Podruhé jsem své jméno zahlédl v novinách (úsměv). Ale je to pochopitelně smůla. Pokud vím, nikdy jsem žádným tabulkám nevévodil.

Miroslav Mahušek


Narozen: 19. června 1975
Pozice: brankář
Kariéra: Zlín, Hustopeče
Úspěchy: postup do extraligy (Hustopeče), starty za juniorskou reprezentaci ČR
Stav: ženatý, dítě