V prostorách přerovského Veslařského klubu se konalo I. kolo Českého poháru v této zimní veslařské disciplíně.

První kolo je vždycky krokem do neznáma, protože závodníci již nastupují většinou ve vyšších věkových kategoriích, než byli zvyklí.

Pro „prvoročáky" dorostence to představuje zajet dokonce dvojnásobnou vzdálenost, než na kterou byli zvyklí. V případě bratrů Klimovičových, kteří jsou svým prosincovým datem narození v podstatě o dva roky mladší než soupeři, byly závody těžkým oříškem. Jakub dojel sedmnáctý a Ondřej třiadvacátý.

Marie Hlavinková naopak dokázala vynikající připravenost a zvítězila mezi dorostenkami, kdy porazila závodnici z Olomouce a zejména velkou favoritku Šoukalovou z Lysé, která dojela až třetí.

Zdravotní komplikace znemožnily start vítězi loňského ročníku Lukáši Helešicovi. Ten by startoval i s bratry Rampulovými a Davidem Haladym v juniorské kategorii.

Z břeclavských juniorů se nejvíce dařilo Richardu Rampulovi, který skončil na 10. místě, David Halady dojel patnáctý a Petr Rampula kvůli tréninkovému výpadku osmnáctý.

Markéta Nedělová po velmi dobrém začátku závodu v druhé části tratě ztrácela, ale i přesto ve svém prvním startu mezi juniorkami dojela na slušném 12. místě.

Na závodech v Přerově se představila i kompletní republiková špička závodníků mužů lehkých vah včetně závodníků z olympijské čtyřky bez kormidelníka.

Svoji suverenitu zde potvrdil Jan Vetešník, který zvítězil před svým dvojčetem Ondřejem a Milanem Viktorou z Hodonína. Svoji příslušnost k republikové špičce v této kategorii potvrdil Aleš Suský, který skončil šestý.

Mezi veslujícími veterány zvítězil ve své kategorii nad 60 let Břeclavan Karel Vaněk a mezi mladšími veterány dojel druhý jeho oddílový kolega Zdeněk Šil.

FRANTIŠEK PAFKOVIČ