Zápas Karlose Vémoly s Pavolem Langerem? Zajímavý duel dvou v řadě aspektů naprosto odlišných bojovníků. Zatímco Vémolova silná stránka je boj na zemi a často nešetrné výroky na adresu soupeře, jeho slovenský soupeř je přímý opak. Rodák z Košic je introvertní a působí jako tichá voda, své protivníky ale především v postoji trestá přesnými údery.

Bojovník Tadeáš Růžička
Šance pro Růžičku? Jeden z českých MMA promotérů mu po napadení dal naději

„On je samozřejmě hodný a skvělý kluk, ale mám strach, aby se mu Karlos nedostal do hlavy a aby ho takhle nesežral ještě před tím zápasem, protože by pak nemusel předvést takový výkon, na který bude mít jistě natrénováno,“ řekl v podcastu Ondřeje Novotného MMA letem světem trenér a manažer Jiřího Procházky Martin Karaivanov.

Životní forma Langera

Oba soupeři jsou před bitvou o pás šampiona polotěžké váhy v hodně odlišné situaci. Zatímco Langer je ve skvělé formě a po třech výhrách se hodlá postavit životní výzvě, Vémola má za sebou prohru s Patrikem Kinclem a nepřesvědčivou výhru nad Argentincem Alsinou, po které na rodáka z Olomouce pískala vyprodaná Štvanice.

Patrik Kincl
Vémola? V hlavě má náš společný zápas, vsadím na jeho soupeře, říká Kincl

„Od nás s ním ještě v dřevních dobách zápasil Jay Jay (Jan Gotvald pozn. redakce) a porazil ho. Pavol však od té doby udělal neuvěřitelnou a famózní práci. Klobouk dolů za to, kam vystoupal. Myslím si, že jediné, co mu chybí, je nějaká osobnost. Udělal velký posun a přál bych mu to, ale mám rád i Karlose, takže ať vyhraje ten lepší,“ doplnil Karaivanov.

A jak manažer a trenér Jiřího Procházky v jedné osobě tipuje, že zápas dopadne? „Palo Langer vyhraje po pěti kolech na body,“ myslí si respektovaný kouč.