Na start jesenické rally se hustopečský tým postavil s podstatnou změnou, kdy zaneprázdněnou spolujezdkyni Karolínu Jugasovou nahradil její otec Jaroslav, jenž se s Martinem Radou zatím specializoval pouze na velké mistráky. Před startem byly karty rozdané poměrně jasně, takže k potvrzení titulu stačilo posádce Agrotec Autoklubu dojet na třetí pozici.

Úvod Rady s Jugasem byl vzhledem ke zrádným podmínkám spíše opatrnější, čehož využili soupeři a v prvních dvou erzetách Alfě mírně odskočili.

„Jízda na jistotu naší posádce moc nesvědčí a naskakující sekundy od soupeřů v prvních dvou testech brzy změnily taktiku v normální boj, snahu o co nejlepší umístění v naší třídě. Významnou roli hrála i volba pneumatik. I v této věci jsme vsadili na jistotu i v dalším průběhu závodu jsme ponechali stejnou strategii jako na začátku. Ale pro poslední čtyři zkoušky jsme definitivně zaveleli k útoku," ohlížel se k první polovině závodu na Hané Rada.

Na práci si nemohli stěžovat ani mechanici, kteří v poledním servisu měnili pravou přední poloosu. Vše stihli v limitu, bez časové penalizace. To bylo povzbuzení do závěru závodu, ve kterém Radova Alfa ukrajovala sekundy ze ztráty na lídry Hrubého s Krbcem s Renaultem Clio.

„Na poslední tři erzety jsme nasadili na přední nápravu pneu bez vzorku. Tato taktika se nám na osychající trati vyplatila a po šestém testu jsme se poprvé dostali do vedení. Ale náskok necelé dvě sekundy nebyl dostačující, navíc nás trochu znejistila zvyšující se hlučnost převodovky na pátém rychlostním stupni. Přesto jsme nepolevili a vítězství jsme definitivně urvali na naši stranu," komentuje závěr závodu zkušený hustopečský jezdec.

Radova Alfa Romeo 147 nakonec dorazila na cílovou rampu v čele třídy, na 32. místě celkově. Jízda vstříc cílové rampě ale byla krušná až do poslední chvíle. „Při posledním dlouhém přejezdu jsme počítali každý kilometr. Jeli jsme už pouze na tři rychlosti. Ale auto to naštěstí vydrželo," přiznal spolujezdec Jaroslav Jugas.

Díky tomu je o pořadí ve třídě 8 definitivně rozhodnuto. Martin Rada s Karolínou Jugasovou se mohou radovat ze zisku sprintového titulu. Nyní čeká posádku Martin Rada – Jaroslav Jugas start na Rally Příbram, která je posledním podnikem kalendáře letošního Mezinárodního mistrovství republiky.