Co vám v dosavadním průběhu sezony udělalo největší radost?
Především se nám podařilo dokončit rekonstrukci naší herny. V extralize jsme vyhráli zápasy, které jsme vyhrát měli, a se šestým místem jsme spokojeni. Snad se nám konečně podaří proklouznout do play–off. Výborné bylo také stříbro Schwarzera na červnovém mistrovství Evropy juniorů ve družstvech v Bratislavě.


Čím je herna v Hustopečích tak výjimečná?
Je tam spousta prostoru, kvalitní osvětlení a povrch. Nezapomněli jsme ani na zázemí pro diváky. Troufám si tvrdit, že je to nyní vůbec nejlepší u nás, všichni si ji velmi pochvalují.


S čím po podzimu naopak spokojeni nejste?
V klubu nás zklamaly především výkony našeho B a C mužstva v nižších soutěžích. Béčko už se asi ve druhé lize nezachrání. Třetí tým by se o udržení divize ještě pokusit mohl, tak snad to vyjde a bude hrát příští sezonu stejnou soutěž.


Jak hodnotíte výkony jednotlivých hráčů prvního mužstva?

Především Antonín Schwarzer sehrál velmi kvalitní zápasy i s hráči, kteří jsou v žebříčku před ním. Schwarzer byl přes svůj relativně mladý věk jedničkou týmu. Výborná byla také čtyřhra dvojice Schwarzer – Hoferik. Ti vyhráli šest ze svých devíti zápasů.A Hoferik s Dvořáčkem ve dvouhrách?
Tito dva hráči jsou přibližně na stejné úrovni. Oba v dosavadní sezoně také odvedli kvalitní práci a výrazně přispěli k šestému místu.


Jak si stojí Hustopeče v práci s mládeží?
S mládeží jsou problémy všude, nejen ve stolním tenisu. My teď vlastně začínáme od nuly. V současné době u nás trénuje patnáct dětí.


Kdo mladé stolní tenisty v Hustopečích vede a zodpovídá tak za jejich sportovní růst?

Trenérskou židli ochotě přijal Pavel Hoferik, který hraje za A mužstvo. Prošel si mládežnickými třídami v Havířově a byl i v juniorské reprezentaci. Ví, jak taková příprava probíhá. Snad nám vyrostou nadějní hráči. Ikdyž další Schwarzer to už asi nebude.