Úspěch zaznamenala juniorská skupina v kategorii show. „Děti zazářily s choreografií Kouzelná pošta. Do Prahy jsme postoupili z mistrovství Evropy v Chorvatsku, kde jsme se také umístili na druhém místě. I na mistrovství světa jsme se chtěli poprat o dobré umístění, ale stříbro jsme opravdu nečekali. Věřili jsme si možná tak na bronz nebo bramboru," neskrývala nadšení vedoucí Neonek Lenka Kostovčíková, která stála u zrodu skupiny.

Proti nim nastoupily v Praze týmy z dalších asi devíti zemí. Konkurence podle Kostovčíkové rok od roku více stoupá. „Do sestav se už hodně zařazují baletní i gymnastické prvky. To ještě před pár lety vůbec nebylo," zmiňuje vedoucí.

Kromě medaile získaly Neonky také nový impuls. „Úspěch nás posílil a jdeme dál. I pro děti je to velká motivace do dalších let. Nedávno jsme trochu řešili, kdo bude dál trénovat. Přeci jen to máme všichni jako koníček ve volném čase. Jinak máme další zaměstnání. Začínali jsme tenkrát od nuly. Po letech stáli proti profesionálním tanečníkům z různých tanečních škol, ale pořád jim šlapeme na paty. Navíc takový úspěch dobře navnadí," pochvaluje si Kostovčíková.