Přestože výprava nebyla nijak početná, přivezli naši judisté čtyři cenné kovy. Soutěže se účastnilo okolo čtyř stovek mladých judistů a judistek z celé republiky i Rakouska. Boje byly velmi náročné a vyrovnané, všichni se snažili o umístění na bodovaných pozicích.

Judistky se však této konkurence nezalekly a tvrdě si šly za svým cílem. První a nejcennější medaili vybojovala v kategorii nad 57 kg Tereza Pilátová. Její touha získat zlatou medaili byla obrovská a projevila se rozhodností a razantností s jakou nastupovala ke všem svým zápasům.

Ve finále se utkala se soupeřkou z Prachatic, kterou porazila během první poloviny zápasu. Další, tentokrát stříbrnou medaili vybojovala v kategorii do 32kg Aneta Straková. Zlatá medaile unikla Anetě pouze o jeden bod. Velmi cennou stříbrnou medaili vybojovala i judistka z Kostic, Marie Dědičová, v jejíž hmotnostní kategorii se sešlo dvacet judistek.

V této kategorii bojovala i Anna Mahovská, které se však nepodařilo postoupit z vyřazovacích bojů. Tato judistka je zatím ještě nováčkem a sbírá tak cenné zkušenosti. Bronzovou medailí zakončila velmi úspěšný den břeclavského oddílu Barbora Tučková, která bojovala v kategorii do 57 kg. V silně obsazené kategorii starších žáků do 50kg bojoval Daniel Trubač, kterému se tentokráte nepodařilo postoupit z vyřazovacích bo­jů.

Se ziskem cenných bodů a čtyř medailí odjížděla v podvečer výprava mladých judistů pod vedením trenérky Věry Krásné spokojeně domů.