Celkem pětadvacet týmů se přihlásilo do Memoriálů Antonína Kani a ing. Antonína Kani. Památku dvou bývalých vynikajících volejbalistů uctili hráči z celé České republiky.

Největší lákadlo představovala hlavní kategorie, kde se sešly celky z krajského přeboru a vyšších soutěží. „Turnaje se zúčastnil nejen obhajující prvoligový Tatran Poštorná, ale i nováček slovenské extraligové soutěže Neografia Martin. Čtyřku doplnili volejbalisté z Litovle a Bystřice nad Pernštejnem,“ uvedl Antonín Kraicinger z Okresního volejbalového svazu Břeclav.

V boji o první příčku se po úspěšném semifinále schýlilo k česko – slovenskému boji. Zkušený tým Poštorné vyzval nováčka slovenské extraligy Martin.
„Začátek finále patřil hráčům z Martina, když vyhráli set nejtěsnějším rozdílem 25:23. Do druhého setu ovšem Poštorané doslova vlétli a po vítězství 25:16 srovnali stav zápasu na 1:1,“ přibližuje Kraicinger vývoj duelu.

V dalším setu se slovenští borci snažili, ale opět prohráli. „Ve čtvrtém setu získali Martinští mírný náskok, který si drželi až do závěru. Ovšem za stavu 23:20, dokázal Tatran při podání Baránka srovnat na 23:23 a zdramatizovat tím koncovku celého utkání. V ní byli nakonec lepší poštorenští volejbalisté a po vítězství 28:26 zvítězili 3:1 na sety,“ pokračuje volejbalový činovník.
Poštorná si tak připsala již čtvrtý triumf na turnaji v řadě.

Ve druhé kategorii se počet celků rozrostl na deset, které pořadatelé rozdělili do dvou skupin. V utkání o první místo zvítězili volejbalisté Hrušovan nad Jevišovkou, jež přehráli loňské obhájce z Hovoran 2:0.

„Mezi veterány se ve dvou skupinách utkalo šest týmů. Celkový vítězem se stalo družstvo Přerova po vítězství nad domácími volejbalisty Sokola Kobylí 2:0,“ podotýká Kraicinger. Na kurtech se představili také superveterání (muži starší padesáti let – pozn. red.). Domácí, vedení ředitelem turnaje Františkem Řačákem, skončili také na druhé příčce. Nad jejich síly bylo pouze družstvo ze Ždírce.

„Velmi příjemnou atmosféru celého turnaje opět doplnilo večerní posezení všech týmů u cimbálky,“ dodal Kraicinger.

Individuální ocenění

Nejlepší hráč: Jakub Sedalík (TJ Tatran Poštorná).

Nejstarší hráč: Václav Grézl (Sokol Náměšť na Hané).

Nejtěžší hráč: Milan Vojáček (Sokola Hodonín) – necelých 122 kg.
Kategorie – muži I.třída:
1. TJ Tatran Poštorná A, 2. Neografia Martin, 3. Tatran Litovel, 4. Bystřice nad Pernštejnem.

Kategorie – muži II.třída:
1. Hrušovany, 2. Hovorany, 3. Hulín, 4. Vsetín, 5. Tatran Poštorná - junioři, 6. Újezd, 7. Staré časy, 8. Nová Včelnice, 9. TJ Sokol Kobylí, 10. Swietelsky J.H.

Kategorie – veteráni 40:
1. Přerov, 2. Kobylí, 3. Hodonín, 4. Uničov, 5. Náměšť na Hané, 6. Jindřichův Hradec.

Kategorie - superveteráni 50:
1. Ždírec, 2. Kobylí, 3. VKV– 50 Žilina, 4. Tišnov, 5. Náměšť na Hané.