Do této kategorie se přihlásilo osm družstev, která se rozdělila do dvou skupin. Po utkáních v základních skupinách postoupila první dvě družstva z každé skupiny (skupina A – Tatran Poštorná, Litovel a skupina B – Bojkovice a Nivnice) do semifinále. Do finále dále postoupili volejbalisté Poštorné a Bojkovic.

Diváci se soustředili okolo hřiště číslo jedna v očekávání velmi napínavého boje o prvenství. Bohužel jejich očekávání nebylo až tak naplněno. Průběh prvního setu finálového zápasu dokazoval, že hráči Bojkovic nestačí na hru Tatranu. Tatran vyhrál první set přesvědčivě 25:9. Druhý set ovšem Bojkovičtí zdramatizovali a Tatran vyhrál až v napínavé koncovce 29:27.

Třetí set měli hráči Tatranu již pod plnou kontrolou a opět zvítězili přesvědčivě 25:15. Po vítězství 3:0 na sety si volejbalisté Tatranu připsali již osmnácté vítězství na tomto turnaji. Třetí místo obsadilo družstvo Litovle po vítězství nad hráči Nivnice 2:0.

V kategorii muži II.třída se sešlo pět týmů, které odehrály vzájemné utkání v jedné skupině. Vítězem se stalo družstvo Žoldáků ze Sokola Hovorany.
V odpoledních hodinách se rozjely i dvě další kategorie – veteráni a superveterání. V kategorii veteránů se ve dvou skupinách utkalo sedm týmů. Ve finále obhájili loňské vítězství veteráni Sokol Kojetín, když celkem jednoznačně porazili veterány Sokol Hodonín 2:0. Na třetím místě se umístili veteráni Uherského Brodu po velmi dramatickém utkání, v němž porazili domácí tým TJ Sokol Kobylí 2:1.

Tři týmy, které se sešly v kategorii superveteránů (hráči nad 50 let), uvítaly mezi s sebou „zahraničního“ účastníka ze Slovenska - tým VKV-50 Žilina.

Ukázal se jako velmi bojovné družstvo a po výhrách nad oběma soupeři (Drásov, Mutinka-Jarošov) získal putovní pohár 6.ročníku superveteránů.

Účast týmů letos neovlivnilo počasí, ale podle volejbalových znalců souběh dalších velkých volejbalových turnajů. Z tohoto důvodu ředitel turnaje František Řačák oznámil posunutí termínu v příštím roce o čtrnáct dní – 36.ročník se uskuteční 17.srpna 2008.