V základní skupině prohrály 1:3 s Maďarskem, zdolaly 3:2 Španělsko a po prohře 1:3 se Slovenskem obsadily třetí místo za Maďarskem a Slovenskem.

Znamenalo to účast v mezikvalifikaci, které se zhostily na jedničku, když po výhře 3:0 nad Belgií postoupily do elitní šestnáctky šampionátu. Los jim ale nebyl příznivě nakloněn, v osmifinále narazily na jednoho z favoritů tým Německa a po jasné porážce 0:3 byly z dalších bojů o čelní pozice vyřazeny. V utkáních o konečné umístění nezaváhaly ani jednou.

Velký podíl na tomto úspěchu měla právě Mikulcová, která společně s Dagmar Blaškovou startovala ve dvojici, čelící nejlepším dvěma soupeřkám. Bilance Mikulcové 7:4 mluví za všechny komentáře.

Celkově odehrála jedenáct zápasů a jen čtyřikrát v nich okusila hořkost porážky. Dvojka družstva juniorek ČR Dagmar Blašková měla celkovou bilanci 5:6, na třetím místě začala Simona Šlehobrová (0:2), kterou po úvodních prohrách vystřídala úspěšnější Karin Adámková (5:1).

Ve dvouhře juniorek má Kristýna v prvním kole volný los, ve druhém se střetne s vítězkou zápasu Baume (Belgie)-Jankovič (Černá Hora) a pokud by přešla do třetího kola, dostala by se na nejvýše nasazenou Němku Winter. Los jí tedy zjevně nepřál, ale nechejme si raději jeho hodnocení na později.