Pomoc putuje pozůstalým po tragicky zemřelých, zejména šesti dětem a taky dvěma mladým hráčům, kteří těžkou nehodu přežili. 

Prvotní myšlenka pomoci vzešla podle předsedy oddílu Pavla Gajana od Jiřího Vráblíka, extraligového hráče stolního tenisu původem z Mikulova.

„Když jsme informaci o tragédii zveřejnili na sítích, začali nám psát stolní tenisté z celé republiky. Nabízeli pomoc, podporu a vyzývali nás, abychom se na ně obrátili, pokud bude cokoli potřeba. V tu chvíli Jirku napadlo uspořádat benefiční utkání. To se uskuteční 9. prosince. Ruku v ruce s tím pak přišla myšlenka na uspořádání veřejné sbírky,“ uvedl už dříve Gajan.

Oddíl mikulovských stolních tenistů uspořádal veřejnou sbírku Poslední míček pro děti. Přispět do ní mohou lidé přes portál Donio.
Dohra dvojité tragédie u Drnholce. Sbírka má pomoci osmi dětem

Při sobotním večeru se představí hráči HB Ostrov Havlíčkův Brod a El Niňo Praha. Závěr akce zpestří světoznámá show legend stolního tenisu Orlowského s Panským. Návštěvníci se mohou těšit i na autogramiádu hvězd.

Dobrovolné vstupné stojí minimálně tři sta korun. Vstupenky je možné rezervovat na emailové adrese stpbenefice@gmail.com. Přispět lze také přímo na sbírku Poslední míček na serveru Donio.