Moravská lakrosová liga se každoročně hraje formou čtyř turnajů v roce. „Vždycky se všechny týmy sjedou na jedno místo, kde odehrají čtyři až pět zápasů,“ prozradil hráč Strážnice Martin Neumann.

Mikulov hostil sportovní událost i přesto, že nemá v soutěži vlastní tým. „V minulosti tady byl lakrosový tým, ale už nefunguje. Spousta hráčů se však lakrosu dál věnuje v jiných klubech. Vzhledem k tomu, že je tady krásné prostředí a hraje se na umělém povrchu, hráči z Mikulova tady uspořádali tento turnaj,“ vysvětlil.

Fotbalisté Valtic (v modrém) podlehli 1:5 Želešicím.
PODÍVEJTE SE: Trápení pokračuje. Valtice doma podlehly Želešicím

Aktivní hráči lakrosu z Mikulova se na vlastním hřišti představili v barvách celků ze Zábřehu a Brna. „V Zábřehu jsou hodně aktivní, mají dokonce tři mužstva,“ podotkl Neumann.

Výsledky posledního podzimního turnaje se započítaly do průběžné tabulky, o konečném pořadí rozhodně až závěrečný turnaj v Lanžhotě, který je na programu příští rok v květnu. „Po závěrečném kole v Lanžhotě se sečtou body a zrovna se tam vyhlásí vítězové,“ doplnil hráč strážnických Zerrikánů, který do turnaje z důvodu zranění nenastoupil.