Tým Mikulov Roosters byl oficiálně založený teprve v březnu letošního roku. Zakladatelem a současným trenérem týmu je Petr Šedina, který je současně také kapitánem reprezentačního týmu České rugby ligy.

Tato soutěž je jedinou soutěží rugby league v České republice a hraje se v našich podmínkách od roku 2009. „Tým Mikulov Roosters čítá nyní okolo dvaceti hráčů, přičemž nejmladšímu ještě nebylo ani dvacet let a nejstaršímu je naopak dvaapadesát," tvrdí trenér Šedina.

Česká rugby liga se skládá ze dvou základních divizí o devíti týmech. Mikulovští Roosters hráli letošní sezonu právě ve druhé divizi. Po finálovém zápase, kdy porazili tým Ústí nad Labem Dragons s výsledkem 22:10, postupují do 1. divize. Zde budou své dosavadní úspěchy obhajovat v nadcházející sezoně v roce 2013.

A jaké jsou plány a vize mikulovských Kohoutů? „V nové sezoně chceme otevřít své brány nováčkům a nabírat nové mladé hráče a věnovat se hlavně jejich trénování," říká Petr Šedina.

I přestože tým nese přímo ve svém jménu název Mikulov, tréninkovou základnu má oddíl v sedm kilometrů vzdálených Dolních Dunajovicích.

„Využíváme tam místního fotbalového hřiště pro pravidelné tréninky a v letošním roce se v Dunajovicích konal také turnaj týmů. Přišlo se na něj podívat okolo stovky zvědavých fanoušků a my věříme, že i v nadcházející sezoně bude nových fanoušků našeho týmu a rugby vůbec přibývat," doufá Petr Šedina.