„Martin zvítězil s náskokem neuvěřitelných sedmi vteřin i nad kvalifikovaným reprezentantem na olympijské hry v Londýně Miroslavem Vraštilem. V tomto dramatickém závodě si také vedl velmi dobře druhý náš zástupce Aleš Suský, který si zlepšil své osobní maximum na trenažéru a skončil na děleném pátém a šestém místě,“ referoval o nejviditelnějších úspěších břeclavský trenér Josef Akai.

Další úspěch na stupních vítězů zaznamenal v nabité kategorii dorostenců Lukáš Helešic, který nestačil pouze na stejně staré závodníky z rakouského klubu Lia Wien.

V tomto závodě dále skončili Břeclavané Petr Rampula na 8. místě, jeho bratr Richard Rampula získal 18. místo, David Halady byl dvacátý, Kryštof Kouřil 29. a poslední břeclavský dorostenec Lukáš Košťál dojel do cíle na 32. místě.

„V juniorské kategorii se Jakubu Starnovskému závod moc nepovedl. Přece jen umístění na devátém místě a dosažený čas neodpovídá jeho kvalitám,“ zamyslel se bývalý veslař.

Brambora pro Hlavinkovou

V dorostenkách, tak jako v prvním kole Českého poháru, získala nejlepší břeclavská závodnice Marie Hlavinková jen neoblíbené čtvrté místo. Za ní pak dojela Robina Bolečková na 8. místě, Eva Šragová byla třináctá a Markéta Nedělová obsadila 17. místo.

V Hodoníně organizátoři vypsali i závod žactva, ten se ale nebodoval. „Závod si z našich zajeli bratři Klimovičovi. Jakub skončil devátý a Ondřej dvacátý. Ještě o tři místa za Ondrou skončil Tomáš Hradil,“ hodnotil žáky Akai.

Na konec Ergoregaty se diváci dočkali i měření sil veteránů. „Z našich starších veslařů si stříbrnou medaili zasloužil v kategorii šedesátníků Karel Vaněk, pro bronz si pak dojel Zdeněk Šil mezi padesátníky,“ dodal úspěchy těch nejstarších veslařů trenér SVK Břeclav.