Volejbalový oddíl Lokomotiva Břeclav uspořádal ve své sportovní hale velkou akci pro mládež. Na třetí kolo Jihomoravského barevného minivolejbalu přijelo do Břeclavi 230 dětí a více jak sto jejich rodičů. Sportovní hala tak byla zaplněná na hranici své kapacity. Na palubovce i v hledišti se jen těžko hledalo volné místo.

V třiceti zápasových kolech na sedmi hřištích viděli diváci krásné volejbalové zápasy dětí 4. až 6. tříd, které už místy připomínaly „opravdový velký volejbal".

Devět týmů

Domácí Lokomotivu reprezentovalo 32 dětí. „V kategorii modrého minivolejbalu jsme měli čtyři týmy a v zeleném minivolebalu jsme sestavili dokonce pět týmů. Některé děti se této velké akce účastnily poprvé a spíše sbíraly zkušenosti. Ale většina jich na turnaje barevného minivolejbalu jezdí pravidelně, a tak jsme v domácím prostředí doufali v medailová umístění," naznačila ambice hlavní trenérka břeclavské volejbalové mládeže Lenka Fabikovičová.

Břeclavské naděje plně využily domácího prostředí a v nabité konkurenci vybojovaly místa na stupních vítězů.

V kategorii modrého minivolejbalu obsadilo výborné druhé místo družstvo kluků, které hrálo ve složení: Daniel Fabikovič, Tomáš Wozar, Tadeáš Mank a Richard Struška.

Dva břeclavské minivolejbalové týmy dosáhly doma na pódiové umístění.

Vítězná čtveřice

Ještě lépe se umístily holky Lokomotivy. Tým ve složení Sára Wozarová, Natálie Dvořáková, Lenka a Soňa Baránkovy nenašel mezi šesti soupeři ve skupině jediného přemožitele a s velkým náskokem vyhrál celý turnaj v kategorii zeleného minivolejbalu.

„Toto dívčí družstvo potvrdilo, že právem patří mezi nejlepší ve své zelené kategorii na celé Moravě," pochválila mladé volejbalistky Fabikovičová. Ostatní zelená družstva se umisťovala kolem středu svých tabulek.

Všechny děti si z břeclavské haly odnesly diplom, sladké odměny i dobrý pocit.

IVAN RYLICH

MARTIN DANEŠ