V prvním utkání sice 24. dubna v Hodoníně podlehl obhájci mistrovského titulu vysoko 2:5, v pátek 30. dubna ale v domácím prostředí srovnal po vítězství 5:3 stav série na 1:1 a vynutil si třetí utkání, které se hrálo v neděli 2.května opět v Hodoníně.

Začátek byl shodný s prvním měřením sil. Pelcmanová porazila v zápasu trojek Roubalovou a Vachovcová Hrachovou a vše nasvědčovalo tomu, že Hodonín znovu využije domácího prostředí.

Pak ale začala úřadovat jednička Frýdlantu Jana Dobešová. Již v prvním utkání získala oba body SK, v odvetě byla znovu dvakrát úspěšná a dvakrát úspěšná a třemi body rozhodla třetí utkání. Za stavu 4:4 bodovala podruhé Hrachová a překvapení bylo na světě. Hodonín se mohl v průběhu semifinálové série plně spolehnout jen na svou jedničku Alenu Vachovcovou. Ta bodovala v prvních dvou střetnutích třikrát, v tom rozhodujícím dvakrát.

Ve finále play off extraligy stolních tenistek tak budou o titul mistra české republiky pro rok 2010 bojovat MSK ČP Břeclav Gumotex se SK Frýdlant nad Ostravicí.

První utkání se bude hrát v sobotu 8. května v Břeclavi, odveta v úterý 11.května ve Frýdlantu a případné třetí utkání ve čtvrtek 13.května znovu na stolech v břeclavské herně.