„Jsem hrozně moc šťastná. Samozřejmě jsem si přála vyhrát, ale říkala jsem si, že už umístění na stupních vítězů bude úspěch. Vůbec jsem si nemyslela, že bych mohla být první. Ne, že bych neměla dobrý pocit ze svého výkonu, ale nedívala jsem se na výkony ostatních a nevěděla jsem, jak odcvičily své vystoupení,“ sdělila dojmy ze soutěže talentovaná gymnastka.

Laura Osičková z Velkých Bílovic ovládla Mistrovství České republiky v moderní gymnastice ročníků 2008 a 2009.Osičková předvedla ve všech sestavách velmi vyrovnané výkony a ve všech se umístila na předních pozicích. Získala nejen zlatou medaili ve víceboji, ale přemožitelku nenašla také v dílčích disciplínách se švihadlem a s kuželi, stříbro získala v sestavě s obručí a bronz v disciplíně bez náčiní. „V sobotu večer před závody jsem se necítila zrovna dobře, ale v neděli už jsem byla vysmátá, až jsem se tomu sama divila,“ popsala nečekaný klid v samotný den závodu Osičková.

ZDAŘILÝ REPARÁT
S gymnastikou začínala ve čtyřech a půl letech pod vedením Soni Harťanské ve Sportovním klubu moderní gymnastiky v Břeclavi, nyní již druhým rokem reprezentuje Sportovní klub Moravská Slavia v Brně, kde se jí věnuje trenérka Eva Syslová.

„Paní trenérka se na mě na závodech dívala jako rozhodčí. Po každé sestavě mi ukazovala palec nahoru, byla ráda a chválila mě. Loni mi republika moc nevyšla, teď jsem si to opravila,“ dodala Osičková.