Po vítězné čtyřhře v podání páru Poláchová-Kropáčová vyhrála Drahomíra Kropáčová 3:0 nad V.Ševčíkovou, Magdaléna Šubíková podlehla jedničce soupeře Rybecké 0:3 a Barbora Poláchová po menších problémech v prvních dvou setech vyhrála 3:1 nad Příkaskou.

Dobrý začátek naznačoval, že by mělo dojít minimálně k dělbě bodů. Když ale favorizovaná Poláchová zdolala Ševčíkovou až po pěti setech a zuby si vylámala po stereotypní útočné hře na jistotě Rybecké, bylo srovnáno na 4:4 a pro hosty to nevypadalo nejlépe.

Kropáčová ale vybojovala svůj druhý bod výhrou 3:2 nad Příkaskou a fantastický byl závěr žákyně Šubíkové, která zlepšeným pohybem, vtipnou mezihrou a odvážným útokem porazila po první prohrané sadě Ševčíkovou 3:1.

Již předtím v zápasu s Příkaskou Šubíková zabojovala, nezlomily ji prohrané dva sety a nepříznivý stav 5:9, dokázala stav setů srovnat na 2:2 a podlehla své soupeřce až v koncovce setu pátého.

Dubňany B jsou výkonnostně se svým áčkem srovnatelné, jeho kádr tvoří talentované žákyně Hrbáčková, Blechová a Kmeťová. K odpolednímu utkání proto musely ženy Břeclavi B přistupovat s maximální vážností.

To nefungovalo u Poláchové, která měla výrazné rezervy v úvodní čtyřhře, v níž jen minimálně uplatnila své technické přednosti, a ani v dalším průběhu utkání své družstvo nepodržela, když hned v první sérii dvouher podlehla 0:3 Hrbáčkové.

Pak bez většího nasazení porazila Kmeťovou a Blechovou, ale úvodní ztráty se již nepodařilo družstvu smazat. Velmi solidní standard odvedla opět Kropáčová, která porazila Kmeťovou i Blechovou a s Hrbáčkovou prohrála až po pětisetové bitvě 9:11 v pátém setu.

To bylo za celkového stavu 4:4. Tentokrát se v závěru štěstěna přiklonila na stranu domácího celku. V úplně poslední dvouhře mohla na remízu 5:5 dosáhnout Denisa Pyskatá, která byla v tomto utkání trojkou béčka MSK. S Kmeťovou začala odvážně, útočně, přinutila soupeřku k chybám a s nadhledem vyhrála první dva sety.

Teprve pak se houževnatá Kmeťová vzchopila, třetí set byl v její režii, ve čtvrtém po slabším začátku (2:5) brzy stav srovnala a koncovku dobře zvládla a v setu pátém nepomohly Pyskaté ani tři mečboly (10:7). Kmeťová se natlačila do útoku, chybu neudělala a rozhodla o těsném vítězství Dubňan B 6:4.

Po pátém kole 2.ligy jsou ženy MSK Břeclav B v tabulce poslední, stejný počet bodů má i jedenáctý Sokol Čejč. jen o bod více oba celky Dubňan, o dva Sokol Neředín B a Spartak Pelhřimov. Boj o záchranu bude ještě hodně urputný.

Co se úspěšnosti týče, jednička MSK Břeclav B Barbora Poláchová je až patnáctá (7:5), dvojka Drahomíra Kropáčová jedenadvacátá (6:6). Obě odehrály čtyři z pěti utkání.

Třikrát dres béčka oblékla Svatava Janků (2:7), dvakrát Magdaléna Šubíková a Denisa Pyskatá (obě 1:5).

Je zřejmé, že se mladé hráčky MSK ve druholigové soutěži teprve začínají zabydlovat.