Jan Vašíček (MSK Břeclav) a Denisa Pyskatá (Sokol Lanžhot) odjeli již dnes do maďarské Taty, kde se v dalších třech dnech zúčastní mezinárodního mistrovství Maďarska v kategorii minikadetů.

Oba budou startovat v kategorii hráčů ročníku narození 1998 a mladších. O víkendu 8. – 9. ledna se kříží termínově dvě akce krajského formátu. V sobotu se bude v Hodoníně za pořadatelství ČSAD Hodonín konat krajský bodovací turnaj nejmladšího žactva a staršího žactva, současně se ale uskuteční v Lanžhotě i krajský přebor družstev dorostu.

V neděli bude lanžhotská sportovní hala patřit krajskému přeboru družstev staršího žactva. Region Břeclavska budou reprezentovat v obou věkových kategoriích chlapci i dívky z MSK Břeclav, a protože i pro soutěže dorostu to jsou hráči žákovských kategorií, nebudou moci být současně na dvou místech.

Například Svatava Janků tak znovu nebude mít možnost zasáhnout do bodovacího seriálu své věkové kategorie, tedy starších žákyň. Starty na celostátních akcích mládeže nebo v dresu áčka žen MSK Břeclav jí to v probíhající sezóně 2010–2011 zatím nedovolily ani jednou.

Naplno se o následujícím víkendu rozjíždějí i mistrovské soutěže družstev mužů na Břeclavsku, v nichž jsou mladí hráči také plně začleněni a vytěžováni. Druhá polovina sezóny pak bude pokračovat týden co týden dalšími akcemi až do začátku června.