Na šampionát dorostu do Havířova (5.6.) pojedou Kristýna Mikulcová, Petra Mergenthalová a Svatava Janků. Mikulcová zde bude patřit ke žhavým uchazečům o medaile.

Připomeňme, že z poslední akce špičky českých dorostenek TOP 12 v Rychnově nad Kněžnou si odnesla palmu vítězství a výborně si vedla i v play off extraligy žen v dresu mistrovského celku MSK ČP Břeclav Gumotex.

Mergenthalová patří k dobrému českému průměru, Janků, která věkem patří ještě mezi starší žákyně (a bude patřit i příští sezónu) si mezi dorostenkami pomalu buduje pozici pro další sezóny.

V Hluku se bude v neděli 6.června konat mistrovství republiky mladšího žactva. Zde by mohly až do závěrečných kol postoupit Magdaléna Šubíková (MSK) a Denisa Pyskatá (hráčka Sokola Lanžhot, soutěže žen hraje v MSK).

Dispozice k tomu mají, bude záležet na vylosování a momentální sportovní formě. Jan Vašíček (MSK), třetí hráč českého žebříčku nejmladších žáků, může mile překvapit, pro Nikol Cerovskou (MSK), která se za poslední měsíce výrazně výkonnostně zlepšila, je již samotná nominace na M-ČR velkým osobním úspěchem.