Mládež ale bude mít své soutěže již ve druhém prázdninovém měsíci. Již od 1.srpna se bude skupinka talentů MSK Břeclav připravovat ve Stráži pod Ralskem na letní Akademii stolního tenisu, pořádané ve spolupráci s firmou Butterfly.

Uprostřed srpna pak budou následovat tradičně mezinárodní satelitní turnaje. První se bude konat 12.-13.8. v Havířově, druhý 15.-16.8. v Hluku a třetí 18.-19.8. ve slovenských Topolčanech.

Vybraní hráči ročníků narození 1998 a 1999 budou reprezentovat ČR na Euro Mini Champ´s 2010, který se uskuteční 27.-29.srpna ve Schitlingheimu, nedaleko od Strasbourgu. V české minivýpravě budou i dva hráči, kteří se připravují v břeclavském středisku mládeže – Jan Vašíček (MSK Břeclav) a Denisa Pyskatá (Sokol Lanžhot).

Oba jsou pozváni i na předcházející krátké soustředění do Prahy, které proběhne od neděle 22.srpna na Spartě.

Koncem srpna (27.-29.8.) se bude v Praze konat tradiční mezinárodní turnaj dospělých Prague Open, bude to již jeho 11.ročník. V kategorii elite by se měly představit kompletní reprezentace ČR, Polska a Rakouska, hlavní hvězdou by měl být Němec Ovtcharov.

Ještě o týden dříve (21.-22.8.) se uskuteční v Havířově turnaj mužů a dorostu, začátek září (5.-6.9.) bude patřit prvním celostátním bodovacím turnajům mládeže kategorie A*.

Starší a žactvo budou soutěžit ve sportovní hale Oáza za pořadatelství Slavoje Praha, nejmladší a mladší žactvo místo původně plánovaného Děčína rovněž v Praze, ve sportovní hale Jižního Města.