Ten také objasnil, proč se rozhodl o znovuzaložení břeclavského basketbalového oddílu chlapců (dívky a ženy fungují v Lanžhotě).

„Překvapilo mě, že město, které má pětadvacet tisíc obyvatel a basketbalovou tradici, nemá ve své nabídce třetí nejpopulárnější sport v republice. Věřím, že je tu potenciál, jen ho musíme využít," tvrdí mladý trenér, který začal s basketbalem ve Velkých Němčicích, později pak přešel do Olomouce a na vysoké škole si udělal i nejvyšší trenérskou licenci.

V Břeclavi se ocitl vlastně náhodou. „V Olomouci jsem působil ve středisku mládeže u nejvyšších dorosteneckých extralig, stejně tomu bylo i v Prostějově. Poslední dva roky jsem působil jako kouč v rakouském Mistelbachu, tak jsem se rozhodl, že vrátím něco kraji, kde jsem se narodil," vypráví Nápravník.

V Břeclavi funguje nábor do nového chlapeckého týmu zatím jen pár měsíců, v hlavě má ale jasné plány.

„S břeclavským trenérem Jožkou Musilem chceme navázat na název původní Lokomotivy. I když se Lanžhot věnuje hlavně dívčím a ženským složkám, spolupracovat určitě chceme i s tímto celkem. Trenéři by si měli pomáhat, jsme přeci na jedné lodi. Kromě Lanžhotu jsme navázali kontakt i ve Velkých Bílovicích, kde se také věnují mládeži. V příští sezoně bychom měli začít hrát oblastní soutěž U15 pro ročníky 2001, 2002 a mladší," poznamenává s tím, že v dalších letech by rád naplnili další ročníky a nabídku soutěží ještě rozšířili.

S názvem pak zůstává stejné i místo konání tréninků. Ty se budou konat přímo v hale Lokomotivy Břeclav. Tréninky jsou v plánu třikrát týdně.

„Poslední týden v srpnu připravujeme basketbalový kemp pro děti z Velkých Bílovic, Břeclavi, Mistelbachu a okolí," přidává mladý trenér další možnost, jak se dostat do nově vznikajícího celku.

Zájem má především o děti, které se chtějí sportem bavit. „Rozvinout se budou moci nejen v míčových hrách, ale i všeobecně, atleticky, obratnostně, silově. A pod kvalifikovaným vedením. Chceme oslovit děti ročníku 2001 až 2007, ale klidně i starší, pokud mají zkušenost s nějakým sportem a nepatří k nejmenším," upozorňuje Nápravník, že výška je v basketbale známou výhodou.

Rád by, aby se na Břeclavsku zvýšilo povědomí o basketbale. Nejen, to, že ve městě znovu funguje, ale že funguje dobře.

„Jsem ochotný spolupracovat s kýmkoliv, kdo bude mít zájem, aby se k tomuto všestrannému sportu přitáhlo maximum dětí. Na to navazuje četnost soutěží v jednotlivých mládežnických kategoriích, a až tehdy se můžeme bavit o úrovni soutěží. Není to rozhodně otázka krátkého období, nicméně uděláme pro to maximum," dodal Nápravník.

KONTAKTY:
Lukáš Nápravník, tel.: 736 673 088, email: n.luke@seznam.cz
Josef Musil, tel.: 602298194