Přesto si břeclavská výprava přivezla tři bronzové medaile zásluhou juniorů Štáhlové a Hrozínka a dorostenky Bzirské.

„Republikový šampionát měl vysokou úroveň a nebyla ani nouze o těsná vítězství a nervy drásající poslední pokusy. Vadil jen poměrně silný a vytrvalý vítr, který překážel především běžcům v cílové rovince,“ popsal obecně atmosféru šampionátu břeclavský trenér vrhačů Ladislav Klim.

Zlepšení Štáhlové

Nejlépe si vedla Zuzana Štáhlová, která postoupila z rozběhu na 100 metrů překážek výkonem 15,11, ve finále si polepšila na 14,78 a získala zaslouženě bronzovou medaili. Běžela ještě dvojnásobnou vzdálenost, kde si vytvořila nový osobní rekord 26,04 a postoupila do finále. Tam doběhla osmá za 26,63. Linda Komínková absolvovala úspěšně trojskok a zajistila si účast ve finále. Tam byla osmá výkonem 11,10, když měla stejný výkon jako sedmá závodnice.

Junior Adam Hrozínek si vyrovnanými hody vybojoval zaslouženě bronzovou medaili, když hodil oštěpem 57,59 m. „Dramaticky se vyvíjel boj ve skoku dalekém, kde obhajoval halový titul v dálce Radek Juška. První dva pokusy přešlápl, zajišťovacím skokem 655 si zajistil postup do finále. Tam opět přešlápl, pak skočil 665 a teprve posledním pokusem v protivětru skočil 691 centimetrů. Byla z toho jen čtvrtá příčka,“ komentoval Klim. Juškovi se nedařilo ani v trojskoku, kde skončil sedmý za 13,34 m.

Jediným zástupcem mezi dorostenci byl Marek Fojtách v hodu kladivem. Jen jednou otočkou hodil 39,63 m, což stačilo na 12. místo. Po dalším dramatickém boji získala bronzovou medaili Adriana Bzirská, i když sahala po stříbrné. „Téměř kopírovala smůlu Jušky. První dva hody přešlápla, třetím se přece jen srovnala s technikou a hodem 12,83 byla na druhém místě až do posledního vrhu, kdy ji přehodila zcela neznámá závodnice, která se zlepšila o dva metry. V posledním pokusu se Bzirská zlepšila na 12,88, ale na pořadí se nic nezměnilo,“ hodnotil smolný průběh závodu své svěřenkyně.

Bzirská ještě házela kladivem, když na mistrovství postoupila ze 14. místa, v samotném závodě se posunula na pátou příčku a hodem 42,55 zlepšila téměř o dva a půl metru rekord Břeclavska. Skončila pátá a stejné umístění dosáhla i v hodu diskem výkonem 32,21 m. Další páté místo získala ještě Adamíková v trojskoku za 10,63 m. Jedenáctá místa získaly Boháčková v trojskoku (10,33) a Pániková ve výšce (149), dvanáctá v oštěpu byla Ošmerová (33,80).