K takovým myšlenkám jej opravňovaly výkony a výsledky v základní části. „Byli jsme překvapivě druzí a tak jsem rád, že se nám toto umístění podařilo potvrdit i na závěrečném turnaji. Třeba takové mužstvo Mostu, které se s námi přetahovalo o druhé místo, nakonec skončilo až páté," upozornil Kubát.

Břeclavané podávali již v jednotlivých turnajích vyrovnané výkony. V Praze prošli semifinálovou skupinou po dvou výhrách. Nad jejich síly byli jen největší favorité z Havlíčkova Brodu. Po opětovném vítězství nad pražskými Joudrs v semifinále se s Hrochy utkali i v závěrečném finále. To probíhalo zpočátku opatrně na obou stranách až do třetí směny bez bodu. V šesté směně se celek z Vysočiny dostal do čtyřbodového vedení, které nakonec udržel.

Po porážce 2:6 ale nebyl důvod ke smutku. „Byl to krásný, vyrovnaný zápas a měl konec jako v americkém filmu, škoda, že ne pro nás. Byli jsme letos jediní, kdo dokázal hrát s Broďáky vyrovnané zápasy nebo je dokonce porazit," řekl Kubát.

Ambice má i příští rok. „Do juniorské kategorie odcházejí pouze dva hráči, tak doufáme, že kvalitu udržíme i následující sezonu," vyhlížel trenér.

MICHAL ČEJKA

VLASTIMIL KUBÁT