Z břeclavské trojice dosáhla největších úspěchů Baravok, která je již mezinárodně ostřílená, pravidelně se účastní i mezinárodních akcí žen. Ve dvouhře byla nasazena přímo do hlavní soutěže, a to hned do druhého kola.

„Velmi lehce překonala Polku Knyszewskou, což dokladuje výsledek 4:0. V boji o postup do čtvrtfinále svedla velmi dlouhý a vyrovnaný boj s Ruskou Chernovou, které podlehla rozdílem pouhých dvou míčků 3:4 na sety," komentoval výkony Bělorusky trenér mládeže MSK Jaroslav Hýbner.

Ve čtyřhře, kterou hrála s Ruskou Rossikhinou, pak Barsavok postoupila až mezi nejlepších osm párů. Zdolaly 3:0 hráčky Tchajwanu Chen Yen-hsin a Liu Chia-ling a 3:2 na sety i Maďarky Imre a Nagypal. Vyřadily je až pozdější vítězky Fenyvesi-Truzsinszki (Srbsko).

V soutěži družstev tvořily celek Běloruska A spolu s Baravok Arloyskaya (extraligová hráčka Havířova) a Nikitchanka (hráčka Dubňan).

V základní skupině porazily 3:0 Portugalsko a spojený tým Brazílie a Tchajwanu. Ve čtvrtfinále jim nedělalo problém ani 3:0 áčko České republiky (Baravok vyhrála 3:1 s Tomanovskou) a v semifinále podlehly 0:3 Chorvatsku (Baravok s Rakovac 1:3).

Tušlová byla společně s lanžhotskou Denisou Pyskatou zařazená do céčka České republiky. „Ve skupině prohrály s Ruskem i Srbskem 0:3, a do čtvrtfinále tak nepostoupily. Tušlová podlehla 1:3 Rusce Chernoray a stejným poměrem i Srbce Surjan. Ve dvouhře byla ale blízko postupu do hlavní soutěže. Ve své tříčlenné skupině prohrála s Angličankou Ho Tin-tin 1:3 a o postup přišla po pětisetové bitvě 2:3 se Srbkou Halas," tvrdil Hýbner.

Výhry se dočkala jen v útěše, v jejímž úvodu rozdrtila Portugalku Varejao 3:0. V dalším kole ale stejně jednoznačně nad ní vyhrála Polka Wegrzyn. Čtyřhru hrály Tušlová s Pyskatou, se Srbkami Halas a Vignjevic se držely v prvních dvou setech, prohrály ale 0:3.

Čtrnáctiletý Jan Vašíček byl také členem céčka ČR, jeho spoluhráči byli Buben (Hradec Králové) a Mikolášik (Havířov). Ve čtyřčlenné skupině skončili třetí po porážkách 1:3 s Moldavskem a 0:3 s Katarem, Švýcarsko naopak 3:0 porazili.

„Vašíček hrál s Moldavanem Putunticou 1:3, s hráčem Kataru Al Sanadim 0:3 a zdolal Švýcara Poscha 3:1. Další dílčí úspěchy zaznamenal Vašíček v soutěžích jednotlivců. V základní skupině prohrál 0:3 s Bělorusem Khaninem a 1:3 se Slovincem Paulinem. Po vybojované výhře 3:2 se Slovákem Harabinem obsadil třetí místo," vyjmenovával výsledky svého svěřence Jaroslav Hýbner.

V útěše postoupil Vašíček do druhého kola bez boje, pak si poradil s Hribarem (Slovinsko), kterého zdolal 3:1 a až v boji o potup do čtvrtfinále byl vyřazený Litevcem Skirmantasem 1:3.

Ve čtyřhře měl mladý Břeclavan se spoluhráčem Bubnem velmi těžký los, narazili na rumunský pár Manole-Pletea a prohráli s ním hladce 0:3 na sety.

Určitě to nebyla poslední reprezentační příležitost pro výše zmíněné mladé stolní tenisty MSK Břeclav. Všichni tři pracují na zvyšování své výkonnosti a mají i dostatek příležitostí startů v kvalitních soutěžích.