Svůj podíl na zisku těchto titulů měl i břeclavský veslařský klub. Mladí veslaři a veslařky z Břeclavi si odnesli celkem devět medailových umístění.

Svou téměř bezchybnou sezonu potvrdili dorostenci SVK Břeclav. „Naprosto překvapivě si mezi sebou rozdělili dvě nejcennější medaile v nejsilněji obsazené disciplíně skifu dorostenců, kde bylo přihlášeno celkem osmačtyřicet lodí. Titul Mistra republiky získal strhujícím závěrem Jakub Starnovský, když porazil svého oddílového kolegu Petra Rampulu,“ komentoval cenné vítězství předseda SVK Břeclav František Pafkovič, který dorostence také trénuje.

V následujícím závodě dvojek bez kormidelníka si dojela pro stříbrnou medaili posádka Lukáš Helešic a Richard Rampula. Své dominantní postavení mezi dorostenci potvrdili tito borci ve své parádní disciplíně v závodě čtyřek bez kormidelníka. Na druhém místě dojela loď pražského společenství a třetí byla loď Otrokovic. Svůj náročný trojboj završila tato sestava v závodě párových čtyřek, kde byla poražená pouze lodí tvořenou výběrem vytvořeným jen pro tento závod.

„V tomto závodě se už projevila únava z předešlých závodů, které absolvovali v rychlém sledu s malou možností odpočinku mezi jednotlivými starty. Přesto je jejich vystoupení na mistrovství republiky nejvýraznějším úspěchem,“ potvrdil Pafkovič. Letošní mistři Moravy na dvojskifu, David Halady s hodonínským Režnákem, dojeli v malém finále na čtvrtém místě.

Uspěly i dívky

Anežka Buzrlová předvedla na skifu zřejmě letos svůj nejlepší výkon a dojela si pro bronzovou medaili. Ještě lepšího výsledku ale dosáhla na dvojskifu s přerovskou Zapletalovou, kdy dojely na druhém místě a třešničkou na dortu byl zisk titulu na párové čtyřce, kterou jela ve společenství s ČVK Praha a Lysé nad Labem.

„Tříčlenná skupinka žaček Marie Hlavěnková, Robina Bolečková a Claudie Dřevová usedla do párové čtyřky s hodonínskou Flamíkovou a do poslední chvíle bojovaly o titul s letošníma suverénkama, lodí Přerova. Konečné druhé místo v této prestižní žákovské disciplíně má proto svou váhu,“ ocenil dívky Pafkovič. V nepárové čtyřce starších žaček nahradila Bolečkovou, která dala přednost skifu, Iva Bortlíková. Tato posádka pak dojela na čtvrtém místě a Robina Bolečková vyhrála malé finále.

„Sestavu posádek starších žáků ovlivnila na poslední chvíli nemoc Lukáše Koštála, proto muselo dojít k výrazným změnám v posádkách jednotlivých lodí. Nesveslovanost a malé závodnické zkušenosti byly příčinou toho, že párovka do dalších bojů nepostoupila už z rozjížděk,“ musel se vypořádat s nečekanou absencí oddílový předseda.

Na bronzovou medaili sahal do poslední chvíle Kryštof Kouřil mezi čtrnáctiletými skifaři, bohužel na něho zůstalo to smutné čtvrté místo. Jakub Klimovič se probojoval mezi třináctiletými skifaři do velkého finále, kde na něho i přes velkou snahu zůstalo šesté místo. V kombinované sestavě startoval na dvojskifu Ondřej Klimovič a dojel v B-finále na čtvrtém místě.

„Valtická sekce na párové čtyřce mladších žáků SVK Břeclav Dalibor Neděla, Radim Dovrtěl, Marek Kašpar a Jan Holbík získávají zejména závodnické zkušenosti. Nejlépe se dařilo Janu Holíkovi, který dojel na pátém místě. Párovka dokázala, že už umí závodit a dojela si v malém finále pro třetí místo,“ pochválil chlapce Pafkovič.

Pro medailové dorostence znamenají jejich výsledky postup na mistrovství republiky juniorů, které se jede tento víkend opět v Račicích. Zde by bojovali tito loňští žáci se závodníky o tři roky staršími. Určitě tuto možnost využije i Anežka Buzrlová na párové čtyřce a své šance na reprezentační dresy budou bojovat i dospělí.