Pro slušné třetí místo si dojel i valtický cyklista Zdeněk Mlynář, čerstvý držitel šestého místa z letošního Českého poháru v silniční cyklistice.

Na startu se znovu sešla silná konkurence jezdců v čele s úřadujícím mistrem republiky Petrem Benčíkem, cyklokrosařem Petrem Dlaskem a vítězem posledního poháru Nesvedou.

Od startu se do pedálů opřeli hlavně mladí jezdci v čele s Nesvadbou. Po polovině závodu zaútočil Jiří Nesveda a během chvilky si vytvořil náskok necelých dvaceti sekund. To však nemohl podcenit ani Zdeněk Mlynář a Petr Benčík. Za Nesvedou se tak rozjela stíhací jízda a na čele pelotonu se střídali hlavně jezdci Mlynářova týmu Focus Znojmo.

Pět okruhů před cílem se celé startovní pole opět sjelo a jezdci se již soustředili na poslední spurt, který měl rozhodnout o vítězi velké ceny České Lípy. V závěrečném stoupání do cíle pak měl nejvíce sil Petr Benčík, který se tak mohl radovat z vítězství. Hned za ním dojeli Petr Dlask a Zdeněk Mlynář.

Ačkoliv se Zdeněk Mlynář zúčastnil jen čtyř z dosavadních čtrnácti závodů Giant ligy, je v průběžném pořadí seriálu desátý.