Tentokrát si na své přišli milovníci horských kol, na které si pořadatelé připravili 55 kilometrů dlouhou trasu v rámci Valtickém MTB maratónu vedoucím Lednicko-valtickým areálem a rakouským příhraničím.

Start byl ve Valticích na zámku, cíl čekal na jezdce ve Valticích u fotbalového hřiště. Na start se postavilo celkem 266 cyklistů a cyklistek. V elitní kategorii si prvenství vyjel valtický závodník Zdeněk Mlynář (1:43:01,8) z Max Cursor Břeclav, šestý na Velké ceně Hlohovce, vteřinu před Janem Jobánkem z Merida Biking Teamu. Sedmý byl Ivo Plevák, opět z Max Cursor Břeclav.

Mezi ženami byla nejrychlejší Pavla Nováková z Merida Biking Teamu za 2:07:24,4. Mezi muži od 30 do 39 let projel cílem nejrychleji břeclavský závodník Milan Bachman (1:48:25,9), třetí ve stejné kategorii Karel Videcký z Max Cursor Břeclav (1:51:20,6).

Ve středu se poté Mlynář zúčastnil dalšího závodu, tentokrát to byla první akce pětidílného seriálu Táborské okruhy 2011. Na jihu Čech absolvoval Mlynář padesát okruhů. Závod ale hodně olvivnilo špatné počasí, a tak se na start postavilo jen čtyřiatřicet závodníků.

„Počasí bylo hodně špatné, byly jen tři stupně nad nulou a pršelo. Závod byl hned od startu svižný, jelo se průměrně okolo 45 km za hodinu. Zhruba v polovině závodu jsem ujel s dalšími pěti závodníky a pravidelně bodoval až do cíle,“ komentoval průběh okruhového závodu valtický cyklista.

O tomto víkendu má Mlynář volno. „Příští týden mě čeká buď Český pohár na silnici v Kyjově, nebo pojedu do Dánska na závod světového poháru,“ dodává.