Parádní obrat se povedl týmu Painbusters Most, když v semifinálové sérii prohrával s Joudrs Praha už 0:2 na zápasy. Pražskému týmu tedy zbývala jediná výhra k postupu. Jenže mostečtí softbalisté sérii obrátili výhrami 6:2, 4:1 a 5:1. „Věřil jsem, první dva zápasy semifinále se nám vůbec nepovedly. To, co se nám povedlo, je však neskutečné. Ještě si to úplně neuvědomuju,“ uvedl Vojtěch Buchner, který se svým bratrem Adamem nejen skvěle nadhazovali, ale také pálili.

Fotbalisté Bavor (v rudém) si doma poradili s týmem Kobylí B/Vrbice, vyhráli 3:0.
OBRAZEM: Druhá půle rozhodla, Bavory porazily B tým Kobylí a jsou dál bez prohry

A to i za plot. „Brácha se už vyhrál na takovou úroveň, že ho beru jako sobě rovného,“ dodal Vojtěch Buchner, který společně se svým bratrem celou dobu nadhazoval. A pálkaře vyprovodili ve 34 případech. „Všichni hráči si stále věřili, a to vedlo k tomu pěknému obratu,“ doplnil.

Chcete demonstraci síly bratrů Buchnerů? Adam má 38 úspěšných odpalů, Vojtěch pak o čtyři méně. V této statistice jsou v extralize nejlepší. To ale není vše – Vojtěch zaznamenal na nadhozu 145 strikeoutů, opět nejvíce ze všech konkurentů. Na třetím místě je jeho bratr se 121 strikeouty.

Tahle mostecká bratrská síla vyzve břeclavský Locos, který v semifinále přejel jednoznačně 3:0 na zápasy pražské Spectrum. „Oni jsou výjimeční v tom, že kromě nadhazování jsou i skvělí pálkaři. To málokdo zvládne,“ uznal Osička, který zase vytváří unikátní nadhazovačský tandem společně s Michalem Holobrádkem. „Mají dva nejlepší nadhazovače v Evropě. Už to je dobrá vizitka pro jejich tým,“ dodal Buchner.

Mistr Evropy v brokové disciplíně skeet Jakub Tomeček, na Kypru získal také bronz v mixu.
Ať mi místo na olympiádě nikdo nezkusí brát, usmívá se brokový střelec Tomeček

A Locos má další výhodu – ve finále nejsou poprvé. V roce 2019 se do něho dostali ve chvíli, kdy byli v extralize poprvé. V tu dobu se jednalo o šok a unikum. „Moc se na finálovou sérii těším, se spoustou kluků z Mostu jsme se potkali v mládežnických kategoriích a reprezentacích. Mají ještě mladší kádr než my, finále bude mít náboj,“ dodal Osička, který letos předvedl 107 strikeoutů.

Na pálce se budou břeclavští spoléhat na Vojtěcha Formana nebo Adama Luňáka, kteří předvedli 31 hitů. Finále začne v sobotu v Břeclavi, v neděli pak ve stejném čase v Mostě.

JIŘÍ UHLÍŘ