„Určitě se tam chci jednou usadit," usmívá se osmadvacetiletý závodník, který si před měsícem užil vítězství českém motokrosovém šampionátu družstev pod hlavičkou Osička – Pfeil MX Team.

Minulý víkend jste strávil v Rakousku, následoval závod v Nizozemsku. A čeká vás Lipsko. Kde na vašich cestách jsem vás zastihl?

Teď se nacházím v sídle týmu u města Jena, Lipsko je pro nás takový domácí závod.

Na víkend máte speciální motivaci?

Trochu ano. V minulých letech se mi tam docela dařilo.

Takže v posledních týdnech jste pořád na cestách.

Teď je to docela hektické, cestuju dost. Ale nevadí mi to. Jsem tu s týmovými kolegy, tak se i trochu bavíme.

Máte čas i na zábavu?

Když se potkáme, tak samozřejmě trénujeme, ale zajdeme si třeba i na motokáry nebo do akvaparku. Podle toho, kde zrovna jsme. Na večerní posezení moc čas není, to spíš při závodech.

Dostanete se vůbec ještě do rodné obce?

Docela často. Když nejsou závody daleko, tak každý týden. Vracím se, kdy mi to vyjde.

A hodláte se tam také usadit po konci mariéry?

Určitě chci zůstat doma na Moravě. V Divákách. Jsem tam spokojený. Mám tam i tréninkovou trať.

V Německu jste dosáhl na spoustu cenných vítězství. Máte ještě nějakou motivaci?

V seriálu ADAC Masters jsem byl dvakrát vicemistr, poslední dva tři roky se mi ale tolik nedaří. Snad se mi seriál ještě podaří i vyhrát, to by bylo super. Ale je to čím dál těžší. Kvůli sponzorům tam jezdí kluci z mistrovství světa, závodit proti nim je těžké.

Na začátku halové sezony se vám dařilo. Z Rakouska jste si přivezl bronz, z Nizozemska stříbro. Pod střechou jsou vaše oblíbené závody, nebo si libujete víc pod otevřeným nebem?

Halu mám rád. Ale mam to dobré v tom, že když se blíží konec sezony venku, těším se do haly. A když končí hala, těším se ven. Teď si užívám hlavně atmosféru halových závodů.

Motokros u diváků budí respekt. Připouštíte si ještě, že se vám může něco stát, nebo už to vůbec neřešíte?

Určitě to není rutina. Strach je tam pořád. Navíc s přibývajícími léty už přemýšlím jinak, mám jiné priority. Ale sedat na motorku s takovými myšlenkami, to nejde. Prostě se přes to musím přenést.