V posledním utkání základní skupiny mezinárodní Superligy, ve kterém již o nic důležitého nešlo, nastoupily stolní tenistky MSK ČP Břeclav Gumotex i hostujícího maďarského Budaörs ZISP bez svých nejlepších hráček.

Renáta Štrbíková sice byla fyzicky utkání přítomna, její zraněný prst na hrající ruce ale není po sundání dlahy ještě zcela v pořádku a ohrožen je i její víkendový start v extralize a ve čtvrtfinále Českého poháru v Dobrém.

Spoléhat se tak dalo jen na Kristýnu Mikulcovou, která také získala čestný bod výhrou nad Szentkeressy, která si Superligu zahrála poprvé. Hosté přijeli bez svých dvou nejlepších hráček Pergel a Rečko, ale i dostatečně ostřílené a výkonné Szvitán a Juhász stačily k tomu, aby Budaörs vyhrál v Břeclavi 6:1 a potvrdil tak své již jisté druhé postupové místo do play off šesti družstev o medailové posty v Superlize 2009-2010.

Jako první ze skupiny C postoupil LZ Linz Froschberg, který v posledním utkání porazil Pinkafeld rovněž 6:1. O pořadí na prvním až šestém místě budou kromě jmenovaných dvou celků ze skupiny C hrát ještě Linz AG Froschberg s reprezentantkou ČR Ivetou Vacenovskou, ŠKST Topvar Topolčany, SVS Niederösterreich a také mistr ČR ČSAD Hodonín.

První soupeř Břeclavi v bojích o konečnou 7.-12. příčku vzejde ze čtveřice Szekszárd AC (Maďarsko), Mladost Zagreb (Chorvatsko), Asztalitenisz SE Orosháza (Maďarsko) a TTC Villach (Rakousko), třetí celek skupiny C UTTC Volksbank Pinkafeld bude nasazen do opačné poloviny vyřazovacího pavouka.
Ani utkání ve druhé polovině startovního pole Superligy nebudou pro stolní tenistky MSK žádnou procházkou.