Všeobecně se čekalo, že se ve finále potkají tradiční rivalové Břeclav a Hodonín. V semifinále ale Hodonín překvapivě podlehl 1:2 Frýdlantu a musí se spokojit po dvou prvenstvích s bronzovými medailemi. V žádném případě ale účast SK Frýdlantu ve finále neznamená, že to bude mít MSK snadné.

Zkušenosti dlouholetých reprezentantek ČR Jany Dobešové a Marie Hrachové budí stále respekt, o čemž se právě minulou sobotu přesvědčil Hodonín.

Podceňovat nelze ani trojku SK, kterou je Nikola Roubalová. Tato dvaadvacetiletá houževnatá útočnice hraje nejvyšší soutěž řadu let, může se pochlubit několika skalpy předních českých stolních tenistek a okusila i zahraniční angažmá v Německu.

Na straně MSK se bude spoléhat na zlatou ruku Renáty Štrbíkové, bez jejíchž tří bodů si lze úspěch těžko představit. Skutečnou prověrku výkonnosti prodělá Běloruska Elena Dubkova.

S Frýdlantem se již jednou střetla. V zápasu s Hrachovou odvracela mečbol, Dobešová proti ní za rozhodnutého stavu nenastoupila, a proto bude jejich duel velkou neznámou, na Roubalovou by měla stačit bez větších problémů.

Těžký úkol čeká i Kristýnu Mikulcovou. Proti Dobešové a Hrachové může mile překvapit, ale jistě bude pro ni hodně náročné úspěšně čelit zkušenostem a herní vyzrálosti těchto soupeřek.

S Roubalovou vyhrála v extralize ve Frýdlantu 3:2 a doma 3:0, tak má dobrý důvod si na ni znovu věřit.

Utkání play-off, v nichž jde o výsledek celé sezóny, mají svou specifickou příchuť. Jistě se bude v sobotu (začátek v 16 hod v herně MSK na Lesní ulici) na co dívat. Odveta je připravena do Frýdlantu na úterý 11.května (18 hod)), případné třetí utkání do Břeclavi na čtvrtek 13.května (18 hod).