Výběr je daný součtem umístění nejlepších tří hráček každého družstva na světovém žebříčku.

I s přispěním 91. místa Renáty Štrbíkové, která od nové sezóny oblékne dres Břeclavi, se celek MSK dostal jen na desátou příčku z přihlášených kolektivů a je tedy druhým náhradním družstvem. To jen podtrhuje vysokou úroveň Ligy mistrů, v níž v minulém ročníku ve finále bojovaly MF Services Heerlen (Holandsko) se třemi Číňankami v základu v čele s mistryní Evropy Li Jiao a FSV Krompach (Německo) s Maďarkou Toth a dvěmi Číňankami.

Finále se nedohrálo, „Němky“ k třetímu, rozhodujícímu utkání nenastoupily, protože podaly protest proti prvním dvěma výsledkům z důvodu nedostatečného osvětlení v hrací místnosti a nepřítomnosti zahraničních rozhodčích.

Protest ještě nebyl dořešen, a proto se ve Frankfurtu nad Mohanem 20.června na schůzce zástupců přihlášených klubů losovalo ve dvou variantách – s Krompachem a bez Krompachu, který by byl v případě záporného výsledku jeho odvolání ze soutěže vyloučen. Jednání se zúčastnila i manažerka stolních tenistek MSK Linda Ivanová.

„I když Ligu mistrů v příští sezóně hrát nebudeme, má účast na schůzce měla svůj význam. Měla jsem možnost bližšího seznámení se s podmínkami soutěže a přece jen jsme se špičce Evropy přiblížili. V nové sezóně se tak zaměříme hlavně na Superligu, v níž bychom se rádi dostali mezi nejlepší čtyři celky, a samozřejmě na domácí extraligu a na boj o titul mistra ČR, který je nyní v držení našeho rivala, ČSAD Hodonín,“ řekla po návratu z Německa předsedkyně klubu a současně jeho manažerka Linda Ivanová.