V sobotu 17. září od 16.00 to budou Malenovice, zkušený celek s Hanou Valentovou, Anetou Martínkovou a Libuší Horákovou. Na základě povoleného střídavého startu se v dresu Malenovic mohou v polovině utkání ukázat i přední české juniorky sestry Hana a Blanka Jakubcovy z Voděrady. Ještě větší boj se čeká v nedělním utkání (od 10.00) se SK Frýdlant nad Ostravicí, vedený legendou českého stolního tenisu Marií Hrachovou. Do Břeclavi nepřijede Číňanka Xiao Zhow, která již není v základním kádru družstva.

Na její místo se postavila česká reprezentantka Hana Bartošová, která se do Frýdlantu vrací ze svého působení v Polsku. Dalšími hráčkami vážného uchazeče o některou z medailí z mistrovství republiky, jsou členky juniorské reprezentace Karin Adámková, Dagmar Blašková a Kateřina Tomanovská. Celek MSK nastoupí s Vivien Ellö, Lenkou Harabaszovou a Kristýnou Mikulcovou, čtyřkou družstva je Lucia Truksová, juniorská reprezentantka Slovenska, žijící v Malackách.

S Malenovicemi a s Frýdlantem bude hrát i Spartak Hluk. Po dvou utkáních uvidí i Dobré a Havířov, kam zavítají obhájce mistrovského titulu ČSAD Hodonín a také SKST Dubňany, který získal právo startu v extralize místo Hodonína B. Program úvodního kola doplňuje utkání Děčína a Litoměřic, družstev, která budou dále v soutěži pokračovat jako dvojice. Druhé extraligové kolo se bude hrát až po pětitýdenní přestávce 21. – 23. října, ženy Břeclavi v něm pocestují do Děčína a Litoměřic. V reprezentační přestávce se mimo jiné uskuteční ME mužů a žen 8. – 16. října 2011 v polském Gdaňsku.