Novou jedničkou Břeclavi bude v sezóně 2008-2009 nejlepší česká stolní tenistka Renáta Štrbíková (28 let), 91. hráčka světového žebříčku.

Štrbíková je v čele reprezentace ČR již pěkných pár let. V sezóně 2007-2008 i v těch dvou předcházejících oblékala Štrbíková dres Frýdlantu nad Ostravicí.
V roce 2006 ve finále mistrovství ČR ve Frýdlantu získala proti Břeclavi dvakrát po sobě plný počet bodů a nejvíce se zasloužila o mistrovský titul svého družstva.

Letos z devíti zápasů v semifinále prohrála jediný s Mai Gejie, kterou ale dvakrát porazila a znovu tak položila základ k postupu Frýdlantu do finále mistrovství republiky. V něm měla znovu bilanci 8:1, když s Číňankou Shi Dan měla skóre 2:1, s Vachovcovou a s Pelcmanovou 3:0.

Štrbíková již dosáhla i řady významných mezinárodních úspěchů a jistě bilance jejích kvalitních výsledků nezůstane ukončena a bude mít v Břeclavi své pokračování.

Štrbíková se tak postaví v družstvu stolních tenistek Břeclavi po bok své reprezentační kolegyni Ivaně Weberové, se kterou s, již dlouhá léta přátelí.

Trojkou družstva zůstane Olesja Stachova a není vyloučeno, že se v dresu MSK opět objeví i Zuzana Demienová-Poliačková, která již po mateřské dovolené začala opět trénovat. Záviset to bude i na tom, zda bude družstvo MSK Břeclav přijato do Ligy mistrů.