Přestože jejich ambice na dobré umístění padly hned v úvodu sezóny po odchodu Ivany Weberové do zahraničí, bojují ve kvalitní soutěži úspěšně ve skupině o 7.-12.místo.

Po výhrách 6:3 v Zagrebu a 6:2 v domácí odvetě se dostaly z nejnižší etáže tabulky play– off. V dalším průběhu soutěže remizovaly 5:5 v maďarské Orosháze, což byl příznivý základ pro odvetu, která se hrála v úterý 23.března v Břeclavi.

Kromě remízy si přivezly i malou výhru v podobě příznivého poměru setů 17:16. Začátek odvetného utkání ale moc slibný nebyl. Výhodu setů ztratily hráčky MSK hned v úvodu, když ve čtyřhře Renáta Štrbíková s Kristýnou Mikulcovou vyhrály „jen“ 3:2.

Uvozovky proto, že jen málo chybělo k výhře Maďarek Véghové a Ciurcuiové, které měly v pátém setu dva mečboly (10:9 a 11:10). V první sérii dvouher podle očekávání nestačila Svatava Janků na Véghovou, Štrbíková s velkým nadhledem porazila Rumunku Ciurcuiovou 3:0 a Mikulcová po velkém dramatu zdolala 3:2 Tóthovou.

Důležitý byl třetí set, v němž odvrátila Maďarce šest setbolů (8:10, 10:11, 11:12, 12:13 a 13:14), hned svůj první pak proměnila, což její soupeřce nabouralo sebevědomí, ale přesto dokázala další set hladce vyhrát. Další zlom přišel v páté sadě, kdy se za stavu 2:5 vrátila Mikulcová po oddechovém
času do hry, srovnala na 6:6 a důraznější byla i v koncovce (11:8).

Štrbíková prohospodařila jeden set s Véghovou, Janků inkasovala další porážku s Tóthovou, ale již po sympatičtějším výkonu a větším odporu. A když Mikulcová v souboji dvou levaček podlehla 0:3 Ciurcuiové, nebyla již dělba bodů přijatelným řešením pro MSK. Další postup mohla zajistit jen výhra a ta se dostavila.

Štrbíková si jak mnohokrát v minulosti s chutí pohrála s nervy Tóthové a často ji vystavovala do „postavení mimo hru“ a Mikulcová zmáčkla Véghovou v prvních dvou setech a po odvrácení dvou setbolů (8:10) ji dorazila v setu třetím. Po výsledcích 5:5 a 6:3 jsou ženy MSK ČP Břeclav Gumotex již na úrovni boje o konečnou sedmou příčku. Jejich soupeřem bude rakouský TTC Villach, který přešel přes další maďarský celek Szekszárd AC (6:2 a 6:3).
Hrát se bude 13. a 20.dubna, nejprve v Břeclavi, odveta v Rakousku.