Domácí celek se bude opírat o stabilní výkonnost Vivien Ellö, která v každém utkání v průběhu končící sezony odvedla kvalitní výkony. Hodně se věří i Eleně Dubkové, jejíž obranné herní pojetí je pro celou sestavu Hodonína nepříjemné.

Lenka Harabaszová již dokázala rovněž porazit všechny tři hráčky soupeře, u ní bude záležet na momentální pohodě a sebevědomí. Do hry může vstoupit i Kristýna Mikulcová, útočnice držící pálku v levé ruce, která se průběžně po příchodu z Brna zdokonaluje.

Hodonín vždy stavěl na výkonech Aleny Vachovcové, kterou je nutné brát jako možnou strůjkyni úspěchu Hodonína. Momentálně ji ale zastiňuje Hana Matelová, mladá reprezentantka ČR, která v extralize proti Břeclavi vyhrála všechny tři dvouhry. Slabší místo na třetím postu Hodonína zacelila Kateřina Pěnkavová, členka užší reprezentace žen ČR.

Vzájemná utkání Břeclavi s Hodonínem slibují kvalitní sportovní podívanou, ale také vždy mívají dramatický náboj plný nečekaných zvratů. Odveta je připravená již na sobotu 30.dubna od 18 hodin do Hodonína, a pokud po tomto utkání nebude ještě známý nový mistr ČR, vrátí se finálová série do Břeclavi k rozhodujícímu střetnutí v neděli 1. května od 15 hodin.